Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak ha megjött?

Szabina1998 kérdése:

Mit csináljak ha megjött?

Figyelt kérdés

Ma megjött de nem tudom mit kell csinálni.Anyu nincs itthon mert elutazott és nem tudom megkérdezni.Kérlek segítsetek.

13/L


És ha lehetne akkor írjátok meg ti ilyenkor mit szoktatok csinálni.És kort is :)


2011. júl. 19. 17:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézz szét otthon (wc, fürdőszoba), hátha van Anyukádnak betétje, a csomagoláson rajta van, hogyan kell használni. Ha nincs, akkor szaladj le a boltba, vegyél (addig is tegyél be a bugyidba papírzsepit vagy wc papírt).

A fürdést inkább kerüld most, csak zuhanyozz majd. Azt viszont nyugodtan, akár többször is (reggel, este).

Nem is tudom, mit írjak még, kérdezz konkrétabbat is, ha gondolod!

2011. júl. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Első vagyok: 25N
2011. júl. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Vegyél betétet, és használd...ennyi :) Közben mindent ugyanúgy csinálhatsz, de időnként nézd meg, nem kell-e cserélni. Igazából más gondod nincs vele :)
2011. júl. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Először menstruálsz?


Nos, keress betétet, valamelyik (pl. fürdő) szekrényben kell, h legyen. Bontsd ki, és a ragaszd a bugyidra. Ha szárnyas, a kis szárnyakat a bugyid külsejére hajtsd.


Ha nincs betéted, akkor menj le a boltba, és végy. A márka mindegy sztem, a betéteknél cseppek jelzik a nedvszívó képességet. Azt válaszd, amelyiken sok a csepp, hisz 2-3. nap erősebb lesz a vérzés. Minima 2 csomaggal vegyél. Ja, és az, amelyik neked kell, zörgős tasakban van. :) Bocs, nem tudom jobban leírni.


A betétet 3-4 óránként cserélni kell, és fontos, h a használtat csomagold be, és kukába (!) dobd.


22L

2011. júl. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha fáj a hasad akkor vegyél be gyógyszert rá. Ez lehet akár nospa, vagy algoflex-m is. Esetleg fogj egy palackot töltsd meg meleg vízzel és helyezd oda ahol fáj. De remek görcsoldó a cickafarkfű tea is!


Keress egy betétet, bontsd ki, és a ragasztós fele legyen alul. Ha eddig eljutottál akkor ragaszd be a bugyidba. :)


Ezt kb 3 óránként célszerű cserélni, de ebben a melegben akár 2 óránként is cserélheted. Ha teheted akkor a kádban fürdőzést kerüld el, mert jó kis fertőzést lehet vele összeszedni. A menstruáció ideje alatt az a legjobb ha zuhanyzol.


A wcbe soha nem szabad betétet dobni!!!

2011. júl. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
37%

Csak tudod, hogy hol tartja a betéteit! Vegyél elő egyet, és tedd a helyére, a csomagoláson rajta van, hogy kell használni!

Ha nincs otthon betét, vagy tampon, akkor fogj egy ezrest, és menj le a boltba!

Egy 13 éves lánynak már kellene tudnia, hogy mit kell csinálni, ha az első megjön, és nem ártott volna betéttel vagy tamponnal készülni rá! Ezeknek nem jár le a szavatossága! Ilyenkor már a táskádban kellene lennie a vészfelszeelésnek (tampon, betét, tiszta bugyi) ha olyan helyen kap el a dolog, ne kerülj kellemetlen helyzetbe!

Nehéz elképzelnem a mai világban, hogy nincs telefon anyádnál!

2011. júl. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%
Ismét az első vagyok, ha most jött meg először, akkor még hagyd a tampont, inkább betét!!!
2011. júl. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Zuhanyozz le, és tegyél a bugyidba betétet.
2011. júl. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

:))

2011. júl. 19. 18:00
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
és ne higyj a vékony betétben az csak tamponkiegészítő (én 13évesen pórul jártam szerencsére csak otthon :D )20/L
2011. júl. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!