Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Közép és általános iskolában...

Közép és általános iskolában mennyire gyakori a mell és a punci vizsgálat? Mióta csinálják? (Tapasztalatok, ki érzi hogy igen kellemetlen és megalázó, kor, nem és ahol volt ott mindenki részt vett? )

Figyelt kérdés
2011. júl. 21. 16:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 anonim ***** válasza:
56%
Ez orvos függő, viszont a punci vizsgálatnál csak ránézhet az orvos, de a hüvelyedbe nem nyúlhat!
2011. júl. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/83 anonim ***** válasza:
75%

Nekem soha nem nézték meg a puncimat a suliban.

Nem is engedtem volna, neki ahhoz semmi köze!

Viszont a mellvizsgálatnál megmutatták, hogy hogyan tudjuk rendszeresen leellenőrizni, hogy nincs-e csomó a mellünkben. Az hasznos, de mégis a puncival mit csinál??? Ránézésre úgysem tudna mondani semmit, akkor meg minek nézi meg? És hogy hozzáérjen, az ki van zárva.

2011. júl. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/83 A kérdező kommentje:
tudom nem nyúlhat be,de azért igen megalázó már az egész.Mindenki hadd döntse el mikor meg el orvoshoz ilyen téren,meg kihez.Ott állj meztelenül,majd tedd szét a lábad,nem tudom mi ez.
2011. júl. 21. 17:00
 4/83 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ilyen sosem volt, nem is engedtem volna... nem az ő dolguk.
2011. júl. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/83 anonim ***** válasza:
63%
De miért, ezt előre bejelentették nektek, hogy lesz puncivizsgálat is?
2011. júl. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/83 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom,de én mellet is csak a dokinőmmel tudnám elképzelni,idegen férfi ne tapogasson már.Oda lennt meg én se engedném,még oda nézni se,de van aki kézzel valamit matat ott,hallottam róla.
2011. júl. 21. 17:02
 7/83 anonim ***** válasza:
81%

Te jó ég, ez valami új szokás,nem hiszem hogy ez az iskolaorvos feladat lenne.

(A mellben lévő csomó kitapintásáról pedig annyit,hogy nekem a nődoki sem tudta kitapintani, véletlenül látták meg uh-n, és azóta sem tudom kitapintani, pedig tudom hol van,így marad félévente a vizsgálat.)

2011. júl. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/83 A kérdező kommentje:
Nem,de a mi sulinkba általánosban a fiúkat sem mogyorozták meg,csak mielőtt iskolába mentek,akkor volt a szülő jelenlétében nekik ellenőrző vizsgálat és majd középsuliba megyek és ott hallottam hogy a fiúkat is meztelenül vizsgálják egymát előtt,libasorba ez az egyre elterjedtebb,meg lányoknál lesz mell vizsgálat,meg lehet oda is be akarnak nézni,mert hallani ilyenről.Ezek után fiú se lennék az már biztos.Jobb ezért felészülni.Azért mi közük hozzá,meg mi az hogy egymás előtt.
2011. júl. 21. 17:06
 9/83 anonim ***** válasza:
66%

Én még nem hallottam ilyenről, hogy tedd szét a lábad, és hasonlók.

Szerintem valamit félreértettél, nem hiszem el, hogy ilyen van.


Nálunk általánosban, 7.-ben volt egyszer olyan, úgy év vége felé, hogy az iskolaorvos asszisztense lemérte és felírta mindenkinek a magasságát, súlyát, mellbőségét, ill. az első menstruáció időpontját is rögzítették. Talán 1 lány volt, akinek akkor még nem jött meg.

A doki meg megvizsgált mindenkit a sztetoszkóppal, csak a bugyi volt rajtunk, belekukkantott gyorsan a bugyinkba, fél másodperc sem volt kb., gondolom csak arra volt kíváncsi, szőrösek vagyunk-e, nincs-e ezen a téren rendellenesség, és le kellett hajolni, hogy megnézze, egyenes-e a gerincünk.

2011. júl. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/83 anonim ***** válasza:
93%

Azt tudom tanácsolni, hogy vetkőzz le deréig, nézze meg a hátad, a gerinced, hallgassa meg tüdőd, és ha azt mondja hogy vedd le a nadrágod, mondd meg, hogy te ezt saját orvossal intézed, még véletlen sem szeretnéd még csak megmutatni sem.

Teljesen felháborít, mi az hogy egyeseknek ott matatnak?

Hát, ha egyszer lesz lányom, és ilyen számára megalázó helyzetben akarják kényszeríteni, hogy egy iskolaorvos (!) akar punci csekkot tartani, az biztos, hogy kézzel-lábbal tiltakoznék ellene. Már csak a lányka miatt is...

2011. júl. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!