Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló! Hogy szedjem...

Fogamzásgátló! Hogy szedjem ezután?

Figyelt kérdés
A 2. szemet vettem be tegnap, de elfelejtettem magammal hozni, ezért csak vasárnap tudom legközelebb bevenni.. Hogyan szedjem? Mikortól leszek újra védett?
2011. júl. 22. 21:09
 1/5 anonim válasza:
Szóval ma meg hnap se fogod bevenni?:S Akk olyan mintha 2-őt kihagynál, a tájékoztatón is az van h ilyenkor keresse fel orvosát...
2011. júl. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

igen ma és holnap.. az én tájékoztatómon ez van:

Ha több mint 12 óra telt el azóta, hogy be kellett volna venni a tablettát, csökkenhet a fogamzásgátló hatás.

- Az illetőnek be kell vennie az elmulasztott tablettát amint ez eszébe jut - még abban az esetben is, ha 2 tablettát kell bevenni ugyanazon a napon. Ezt követően folytatólag, mindenképpen a szokásos időpontokban kell bevennie a tablettákat. A következő 7 napban feltétlenül alkalmaznia kell más terhesség-megelőző eljárást is.

- Ha a jelenleg használt csomagban 7 napnál rövidebb időre elegendő gyógyszer maradt, akkor annak felhasználása után mindenképpen folytatni kell a tablettaszedést a következő csomagból - tilos szünetet tartani a csomagok között. Ez kiküszöböli a gyógyszerszünet meghosszabbodását, ami fokozná a nem megfelelő időpontban bekövetkező ovuláció kockázatát. Bár a második csomag befejezése előtt aligha jelentkezik menstruáció-szerű vérzés, a tabletta bevételének napjain pecsételő, vagy áttöréses vérzés jelentkezhet.


miért kell amúgy felkeresni az orvost?:D köszi a választ! :)

2011. júl. 22. 21:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor szedd be utólag,és egy hónapig védekezz óvszerrel is.
2011. júl. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
bevegyek 3at egy nap vagy hogy? nem tudok erről semmit, nem történt még velem ilyen, 2 éve szedem pedig:D
2011. júl. 22. 21:32
 5/5 anonim ***** válasza:
hát ha jól értem vegyél be 3-at... de nem vagyok biztos benne doki jobban tudja
2011. júl. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!