Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit lehet tenni, ha a "sima"...

Mit lehet tenni, ha a "sima" menstruációs görcsoldók már nem érnek semmit? Van más megoldás is a rosszullét enyhítésére?

Figyelt kérdés
3 éve menstruálok. Eleinte csak az első nap fájt egy kicsit a hasam, amit a legegyszerűbb görcsoldó is elmulasztott. Ma már van hogy 5-6 napig is, szinte elviselhetetlenül görcsöl a hasam, napokig hányok, alig maradnak bennem az ételek. Este néha aludni se tudok, arra kelek fel, hogy szörnyet fáj a hasam. Szerintem az összes menstru-gyógyszert kipróbáltam, de már egyik sem ér semmit. A háziorvosom pedig csak annyit mond, hogy majd ha szülök jobb lesz, addig ez van. Tényleg nem tudok semmit se csinálni?
2011. júl. 25. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Szedj fogamzásgátlót. Nekem segített.
2011. júl. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Válts gyógyszert, vannak erősebbek is.
2011. júl. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
45%
Nekem a Cataflam segített, semmi más. Sajnos receptes, de háziorvos is felírja szerintem. Nagyon sajnállak, ez szörnyű és sajnos valószínű tényleg a szülés fog segíteni, de hát az még gondolom messze. Én is kiakadtam, mikor javasolták, hogy szüljek, aztán férj még sehol nem volt...
2011. júl. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

Igyál ilyenkor kamillát az kicsit enyhítheti a fájdalmat.

Egyébként sokszor nekem sem válik be még a legerősebb gyógyszer sem...

Bár nem görcsoldó, de múltkor megfázásra ittam Aspirin Komplexet, közben meg is volt és a mestruációs görcsöt is elmulasztotta.

2011. júl. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Cataflam tényleg jó! De nem ajánlom, mert az egy lórúgás. Hozzá szokhat a szervezet, és ha késöbb szükséged lenne rá, más okból kifolyólag, már nem fog hatni. Ennél erősebb gyógyszer szinte nincs is.

Én is a fogamzásgátlót ajánlom, nekem szinte teljesen megszüntette a görcseimet. Méghozzá azonnal ahogy elkezdtem szedni.

2011. júl. 26. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De ilyen súlyos esetben nem ártana szerintem egy ultrahangos vizsgálat, ill. rák szűrés. Ha ezekre a vizsgálatokra nem küldött el a házi orvosod akkor javaslom válts dokit. Mert 5-6 napig hányni egyáltalán nem normális!!!!!!!!!!!!
2011. júl. 26. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%
Én 15 éves vagyok és én is Cataflamot használok, szerintem próbáld ki te is.
2011. júl. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A Cataflamot-ot és a kamillát kipróbálom, azt köszönöm. Fogamzásgátló....ha a fentiek nem jók, akkor az jön.


A hányás nem tart 5-6 napig az "csak" 2-3 nap. A többin meg görcsöl mint állat.

Volt már szó szűrésről, de mivel a nagymamámnak és az egyik nagynénémnek is hasonló gondjai voltak valószínűleg örököltem, azzal meg nem lehet mit csinálni.


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Remélem lesz, ami segít.

2011. júl. 26. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!