Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » "Extrém" rosszullét menstruáci...

"Extrém" rosszullét menstruáció alatt-fogamzásgátlótól elmúlhat?

Figyelt kérdés

sziasztok! évek óta szenvedek havonta a menstruációm alatt.. az első két nap hányással, nagyon alacsony vérnyomással, fejfájással és hasi fájdalommal jár együtt.. őszintén szólva unom.. 18 éves vagyok, körülbelül 3 éve tapasztalom ezt, mikor enyhébb-mikor erősebb fájdalmakkal.. a suliból is sokat hiányzom emiatt (havonta min. 1 nap, mert mindig hétköznap jön meg...) és egyszerűen a tanárok sem hajlandóak elhinni,hogy ennyire kiüt a dolog.. több dologgal is próbálkoztam már,(az erős gyógyszereket kerülöm) leginkább homeopátiával, jártam már biorezonanciás kezelésekre, több természetes gyógyszert kipróbáltam, de a hatásuk elenyésző.. többen mondták,hogy a fogamzásgátló segíthet.. anyum ellenzi a dolgot, mert nem kellenek nekem plusz hormonok, azt viszont nem hiszi el,hogy a mai fogamzásgátlók már-már ártalmatlanok.. van valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy az efféle tüneteket enyhítik-e a fogitabletták? a tegnap estém és a mai délelőttöm-kora délutánom is átszenvedtem és UNOM! nem hiszem el,hogy nem lehet tenni a normális menstruációért.....

segítsetek, ha van tapasztalatotok a dologgal kapcsolatban!

kööszönöm!


2011. szept. 14. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:
42%

Nem írtad, hogy voltál-e már nőgyógyásznál, endokrinológusnál?

Még mielőtt fogamzásgátlóhoz nyúlsz még megpróbálhatnád a Mastodynont ha még nem került a kezeid közé, gyógyteákat.

Amúgy igen, sokan iratják fel ezekkel a tünetekkel, nálad is megfontolandó lehet, de nagyon vigyázz magadra. Ezt azért mondom, mert egyik ismerősöm is pont olyan tipus mint te, kért fogamzásgátlót, de nem csináltak előtte vérvizsgálatot és trombózist is kapott... Szóval előtte rendesen vizsgáltasd ki magad! De ha a laborod jó lesz lehet segítene rajtad.

2011. szept. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

nőgyógyásznál jártam már, ultrahanggal megnézte,hogy nincs-e szervi elváltozás (nem volt) és felírt egy premenstruációs tünetek enyhítésére való bogyót (ami nem használt).. endokrinológusnál még nem jártam, de ez nagyon jó ötlet, nem tudom miért nem mentem még el! biztosan tudna mondani valamit,hátha huncutkodnak a hormonjaim(évek óta...:/) próbáltam már gyógyteákat is, minimális volt a hatásuk:( a mastodynonról most hallok először, de akkor kipróbálom!

nagyon szépen köszönöm a válaszod! :)

2011. szept. 14. 17:36
 3/5 anonim ***** válasza:
42%
Örülök, hogy segíthettem. Remélem lesz valami eredménye is:)
2011. szept. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
42%

Én nagyon nem vagyok híve a hormonális fogigátlónak, sok mindent nem tud a köznép vele kapcsolataban:((


Létezik egy gyógyszercsoport, az ún. non.steroid gyulladásgátlók (pl cataflam, apranax, xilox), amit menzesz ELŐTT már 2 nappal el kell kezdeni szedni és mire megjön, nem fog fájni, mert blokkolja a fájdalomért felelős anyagokat. Ha pontos a ciklusod, akkor meg lehet próbálni. Házidoki felírja. Havonta 2-3 napot szedve elenyésző a mellékhatásuk. Nekem csak ez segített, persze a hormon is jó, de mint írtam ennek sokkal több lehet a kockázata hosszabb távon.

2011. szept. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem is havi kétszer egy erősebb fájdalomcsillapító még mindig kevésbé káros, mint a minden nap szedett tabletta.

De egyébként segíthet a fogamzásgátló is.

2011. szept. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!