Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 17 vagyok,3 éve megvan a...

17 vagyok,3 éve megvan a bajom.1 éve kb majdnem napra pontosan megjön a mensim, rendszerezödött. De mostanában iszonyu rosszullét kíséri az elsö napon. Ez baj? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
El kellene ezért mennem orvoshoz? Csak görcsoldó tablettával élem tul az elsö napot,annyira rosszul vagyok, még hanyingerem is van. Nem tudom mitöl lehet, régebben soha nem tudtam milyen az a görcs, most meg kapok belöle eleget.... Egyik baratnöm mondta, hogy ö is mindig igy volt, elment dokihoz és irt ki neki fogamzasgatlo tablettát, de a csaj meg nem él nemi életet. Nem káros az? Vagy az nem is fogamzasgatlo tabletta? 10 honapja van baratom, imádjuk egymást, és már le akarok vele feküdni. Ez lenne az elsö. Szednék tablettát, de anyu valahogy nem nagyon akarja megengedni. Azt mondja h azoktol a hormonoktol elhizok, kiszörösödök...stb.Most mit tegyek?
2008. jún. 9. 21:10
 1/10 anonim válasza:
0%
A görcsöddel menj orvoshoz. A tabletta meg káros. Mindegyik, csak nem egyformán. Használjatok gumit.
2008. jún. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
halgass anyukádra!várj mégegy picit korai
2008. jún. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
32%

Két dolgot szeretnék mondani.


1. Menj el orvoshoz! Mielőtt elkezdtem szedni a gyógyszert én is görcsöltem. DE a tabletta mellett is visszatérnek a görcsök egy idő után, úgyhogy NE ez legyen a megoldás.


2. A mai tablettákban kevés hormon van, ettől függetlenül vannak mellékhatások, sőt ellenjavallatok is (pl trombózis a családban). Ettől függetlenül nem biztos, hogy jó lenne felborítani a hormonháztartásodat. Anyukádnak nincs igaza, mert nem fogsz hízni, és szőrösebb sem leszel, csak kicsit gyorsabban nő. Hízni attól fogsz, ha esetleg növekszik az étvágyad, és többet eszel. Ja, és általában azoknál, akik abbahagyták a szedését nehezen áll vissza pontosan a ciklus, akár évekbe is telhet.


Tehát mielőtt a tabletta mellett döntenél, alaposan mérlegeld, hogy érdemes-e.

2008. jún. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
50%
Én nem hiszem hogy a görcsök miatt orvos kellene, nekem az első 2 nap mindig ilyen szenvedés, de fájdalomcsillapítóval túl lehet élni. A fogamzásgátlóval még ráérsz, használjatok inkább gumit ha arra kerül a sor.
2008. jún. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem szedhetnél tablettát, ennyi idősen már belefér. De a ha rendszeresen sportolsz valamit, az is jó a görcsök ellen.
2008. jún. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
69%
Ilyen korban fölösleges a tebletta... Hormonháztartásod az a kis mennyiség is tönkrevághatja;) hihetsz nekem orvos vagyok
2008. jún. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan szehetsz tablettát, ha te azt akarod. Én is ennyi idősen kezdtem le szedni(2 éve). Az nem igaz, hogy elhízol, esetleg az étvágyad nőhet meg. A mai fog. tabiknak már alacsony a hormontartalmuk. Menstruációs panaszokra(akiknek nem rendszeres vagy borzasztó fájdalmai vannak)amúgy is szoktak felírni, hogy enyhüljenek a tünetek. Ha tabit akarsz azért beszéld meg anyukáddal és a barátoddal is.
2008. jún. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Sajnos én is nagyon rosszul vagyok az első napon, de már évek óta. Cataflam és fekvés + forróvizes palack, ezek kellenek a túléléshez. Nőgyógyász csak annyit mondott, hogy nincs szerencsém... :( Többektől hallottam, hogy a fogamzásgátló megszünteti a görcsöket, de én sem szedek, mert nem merek. Ki tudja, hogy most tényleg rákot okoz vagy nem...?
2008. jún. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én ugyanigy szenvedek 13éves korom óta. Azóta fog.ghátlót szedtem és SEMMI BAJOM! Van egy egészséges kisfiam, most várom a másodikat. A gyógyszer szedése után 3 hónappal teherbeestem, ennyit arról, hogy mit boríthat fel. Ha orvos javasolja akkor nem CSAK FOGAMZÁSGÁTLÓ hanem GYÓGYSZER IS! MENJ ORVOSHHOZ Ő MAJD ELDÖNTI MIRE VAN SZÜKSÉGED.

Szőrösebb nem leszel, de az étvágy valóban nőhet, viszont ha ezt előre tudod oda is tusz figyelni rá. Én egy gyerek után is 52kg voltam. Ja és tegnap töltöttem be a 32, vagyis elég hosszú tapasztalat van a hátm mögött gyógyszerügyben. Valóban TELJESEN megszünteti a görcsöket, én az első napokat volt hogy kórházban töltöttem annyira beteg voltam.

Szerintem megéri a gyógyszer szedés.

2008. jún. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a görcsök miatt menj el dokihoz, hogy megvizsgáljon, az a biztos! Sokminden állhat mögötte, vagy épp semmi. Én úgy tudom, a nagy és kibírhatatlan görcsök nem normálisak.

Fogamzásgátlóval kapcs. nem is tudom, mit mondjak... én is szedtem. Nem szőrösödtem és nem is híztam tőle!!!Viszont nekem az abbahagyás mindig felborította a hormonháztartásom eléggé! viszont beszabályozta a ciklusom, mert nekem szabálytalan volt, és most nélküle is az, sajnos. mivel nem olcsó a tabi, anyukáddal meg kéne beszélned! Esetleg elmehettek együtt a dokihoz, hogy megnyugtassa: a mostaniak nagyon alacsony hormontartalmúak. Amúgy a gumi sem olcsó, rendszeres nemi élet esetén meg... Tapasztalat! Én amúgy nem szerettem sem az érzését, sem a szagát, mégha illatosított is volt!

2008. jún. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!