Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen lelki okai lehetnek a...

Milyen lelki okai lehetnek a betegségeknek?

Figyelt kérdés

Szaisztok!

Hosszú ideje tarto nogyogyászati betegségekben szenvedek-huvelgyulladás,kismedence gyulladás,méhszájseb.

Tobb orvosnál voltam már,tobb gyogymodot kiprobáltam,de sajnos hiába.

Hallottam.hogy minden betegséget valailyen lelki gond okoz,hogy a betegség egy jelzés,hogy valamin változtatni kell.

Milyen lelki okai lehetnek a nogyogyászati betegségeknek,és hogyan lehet oket lelki szinten kezelni?


2011. júl. 26. 16:31
 1/7 anonim ***** válasza:

ezt szerintem egy kineziológus tudná igazán megmondani :D

ezzel én is sokat foglalkozom, mert nekem is van egy betegségem, más jellegű, de ennek is lelki eredetű oka van.

egyszer azt olvastam, hogy a nőgyógyászati betegségek lelki oka lehet egy olyan párkapcsolat, amiben te nem érzed igazán jól, szabadnak magad, ahol előtérbe helyezed a párod akaratát, effektíve aláveted magad a párodnak. de ezen kívül biztos lehet más is, szerintem érdemes szakemberhez menni :D

2011. júl. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezt tanulmányozd: www.szervatlasz.hu


Itt választ kapsz minden kérdésedre az Új medicina kapcsán.

2011. júl. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Javaslom Kurt Tepperwein - A Lélek nyelve, A betegség konyvet. En meg nem olvastam, de a parom szerint nagyon jo.


Jo a megerzesed, hogy lelki okai lehetnek, es jol teszed, hogy a hagyomanyos orvosokon kivul mashol is keresed a megoldast. Kitartas es biztos megtalalod a valszt, amit keresel.


Volt egy idoszakom, amikor nekem is elojott minden ami elojohetett. Az egyik fertozesre a doki azt mondta, ezt soha nem fogom kiheverni es szokjam a tudatot h orok eletemre elkiser. Persze nem hittem az orvosnak, kornyezet/eletmod/etrend/partner-valtoztatas utan helyrejottem lelkileg/testileg es tunetmentes vagyok 10 eve!


Van baratod/ferjed? Milyen vele a kapcsolat? Lehet, hogy jonak erzed, de tudatt alatt valamit nagyon elnyomsz, ami mashogy nem tud felszinre jonni mint betegseg formajaban. Meditalj, hallgass a testedre, o majd megmondja mi a baj es ha megoldod a problemat a betegseg is nyomtalanul eltunik.


Sok sikert!

2011. júl. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom a válaszokat!


Kedves utolsó válaszoló!

Nincs párom.Két éve tart a betegségem,azóta minden pillanatban fájdalmat érzek a hugycsovemnél,huvelybementemnél,huvelytornácnál,és már a kismedencémben is.Házaséletet egyáltalán nem tudok élni,még egy nogyógyászati vizsgálat is elviselhetetlenul fáj,pedig nem vagyok kényes.

Egyik pillanatrol a másikra kezdodott a betegség,az állando fájdalom.

Az elso tunetektol orvoshoz jártam,csak antibiotikummal tomtek.

Egyik orvostol a másikig járok,megállapítják,hogy van gyulladás,de megszuntetni nem tudják.

Rengeteg alternatív gyogymódot kiprobáltam,de hiába.Pedig nagyon meg akarok gyogyulni.

Akkor amikor kialakult a betegség teljesen rendben voltam lelkileg,boldog voltam.

Elotte egy évvel viszont voltak gondajiom,amik késobb megoldodtak,de sokat sírtam,és idegeskedtem miattuk.

Lehet,hogy a régebbi lelki gondok okozták a betegségemet?


Megkérdezhetem,hogy pontosan mi volt a betegséged?

Hogyan gyógyultál meg?Milyen gyógymódokat alakalmaztál?

2011. júl. 26. 20:07
 5/7 anonim ***** válasza:
40%

Lehetnek, de részletes magyarázat nem létezik.

A betegségek lelki okaival foglalkozó könyvek közönséges sarlatánságok, óvodás szintű belemagyarázásokkal.

2011. júl. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

első vagyok :D

szerintem ez egyébként gyerekkori gondok miatt is lehet. Lehet, hogy volt valami olyan szexualitással kapcsolatod élményed, amit nem tudsz feldolgozni tudat alatt, és emiatt a tested tiltakozik ez ellen. Ne szégyellj akár pszichológus segítséget is kérni!

Nekem is voltak hasonló gondjaim, de nekem egy jó immunerősítés segített, természetgyógyász segített, egy éve semmi bajom, lekopogtam :D

olvass sokat erről, és beszélj valakivel :D

az utolsó meg hülye ahogy van :D

2011. júl. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Akinek fáj a torka, az torkig van valamivel.

Ki az aki úgy hülye, ahogy van?

Tudom, hogy ez egy kényes kérdés, mivel testi betegségeknek van illetve lehet lelki oka. Amit kritizálok az a bizonyos könyvek által kínált királyi út ennek "megfejtésére".

2011. júl. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!