Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Antibiotikumtol kesik 1 hete?

Antibiotikumtol kesik 1 hete?

Figyelt kérdés
Hugyholyag gyulladasom volt, 3 napig venasan kaptam antibiotikumot, kesobb 4 napig pedig tabletta formajaba szedtem. Azt szeretnem tudni, hogy keshet-e emiatt a menstruaciom? 1 hete kesik, holnap reggel akarok csinalni 1 terhessegi tesztet, igaz az eredmenyt nem befolyasolja, hogy ma delben vettem be az utolso szem antibiotikumot? (amugy sajnos 1- 1,5 honapja be kellett vennem egy esemeny utani tablettat is). Koszonom mindenkinek a valaszat! 16/L
2011. júl. 28. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Antibiotikum kezelés mellett a fogamzásgátló májban történő metabolizációja megváltozik, ezért szexuális aktus esetén kiegészítő (barrier elvű) fogamzásgátló módszer alkalmazása szükséges.

A te esetedben nem lehet megmondani, mi miatt késik a menstruációd, hiszen 1-1.5 hónapja (nem tudom, hogyhogy nem emlékszel rá pontosan) sürgősségi fogamzásgátlás kellett, ami nagyobb dózisú hormont tartalmaz, és ez is összezavarhatta a ciklusod. Nem tudom, hogy ha hormonális fogamzásgátlót szedsz, akkor miért kellett a sürgősségi, de ha nem szeded fegyelmezetten, akkor az összevissza hormonhatástól is késhet, de a terhességtől is. És hidd el, nem ítélkezni akarok, csak azt szeretném mondani, hogy nem savanyúcukrot eszegetsz, a szabályokat be kell tartani ezzel kapcsolatban...

2011. júl. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ovszerrel vedekezunk, es ovszerszakadas miatt kellett esemeny utani tablettat bevennem!
2011. júl. 28. 17:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja értem, szóval nem szedsz fogamzásgátlót! Jól van, ezt benéztem.

Nem tudom, beállt-e már a menstruációs ciklusod állandóra, de egy súlyosabb betegség (mint ez is volt) felboríthatja, ugyanúgy, ahogy az esemény utáni tabletta is éreztetheti még ezt a hatását.

Az antibiotikum nem eredményez hamis pozitív terhességi tesztet. Ha óvszerrel védekeztetek, akkor jó eséllyel nem terhesség áll a menstruációs zavar hátterében.

2011. júl. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem a barátnőmnek is kellett esemény utáni tablettát bevennie egyszer, és kb egy év kellett hogy azután megint normálisan beálljon a havi menzesze, plusz arról is tudok, hogy némelyik antibiotikum is megzavarhatja
2011. nov. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!