Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Többször kimaradt fél évekre...

Többször kimaradt fél évekre a vérzésem, mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés

kezdek megijedni,hogy egyszer egyszer megjön a vérzésem és utána egy fél évig nem. most pont egy ilyen időszak van ( megint ) és most elkezdett kellemetlen erős fehér folyásom is lenni. az a nődoki akihez eddig jártam elküldött, mert hogy más kerületből vagyok a lakcímkártyám szerint és már így is túl sok a beteggel foglalkozik ( sztk-s ) a kerületemben lévőkhöz elmentem, ők pedig hormonbombákat akartak felírni,hogy majd attól megjön. de ezzel tényleg megoldódna a problémám,hogy minden alkalommal nagy dózisban kapjam a hormont?

21 éves vagyok, 7 éve "menstruálok".

mi lehet a bajom? tudnátok ajánlani egy megbízható nőgyógyászt Bp-en?


köszi!


2011. aug. 2. 14:38
 1/10 A kérdező kommentje:
elfelejtettem írni,hogy 1 éve hagytam abba a tabletta szedését ( fogam. ) amit 2 évig szedtem, akkor rendben volt minden. előtte és utána meg semmi sincs rendben. bár nem hiszem,hogy beleszólhatna,mert 1 év alatt ki kellett ürüljön a szervezetemből.
2011. aug. 2. 14:42
 2/10 anonim ***** válasza:

Én szegedi vagyok így nőgyógyászt nem tudok ajánlani, csak azt tudom, hogy szükséged lenne endokrinológus szakorvos általi kivizsgálásra. Kéne nézni hormonokat (peteérés, tüszőrepedés, pajzsmirigy, tesztoszteron, prolaktin, stb. stb.)


26/N

2011. aug. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló alatt sem volt semmi rendben, csak a gyógyszer csinált egy mesterséges ciklust, így "látszólag" rendben voltak a dolgok. Az csak elfedte a már korábban is meglévő problémát.


26/N

2011. aug. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
alapos kivizsgálásra lenne szükséged, vérvételre, ahol a hormonszintjeidet is nézik, mert ez így nem normális. Keress egy olyan orvost, aki foglalkozik is veled, mert így nem lesz gyereked. A fogamzásgátló alatti vérzés más dolog, azt megvonásos vérzésnek hívják, a menstruációhoz kevés köze van.
2011. aug. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, bár még jobban megijesztettek..

rákerestem az endokrinológia vizsgálatra és csak a konzultáció 9 000 Ft! :O én ezt nem igazán engedhetem meg magamnak, pláne nem a később költségeit a kezelésnek.

elképzelhető,hogy majd nem lehet gyerekem???

akkor eddig miért jött meg néha a vérzésem??

nem vagyok se túlsúlyos, se nagyon sovány , 50 kg vagyok 160 cm-hez, de volt olyan időszakom 5-6 éve amikor 10 kilót fogytam, akkor kezdődtek ezek a kimaradozások ( szintén egy fél évre )


Van egyáltalán olyan nőgyógyász akit érdekelnek a problémáim??? mert én még nem találkoztam olyannal, aki tényleg figyelt is volna, csak írogatja a hormonokat az összes :(

rákszűrésre minden évben megyek, nem lehet,hogy ciszta okozza ezt a kimaradozást? volt már egyszer cisztám!

valamint ezt a fehér túrós váladékot sem tudom hová tenni, erős szaga is van és még sosem volt ilyenem!

2 hete pedig pár csepp vérzésem is volt abban reménykedtem,hogy végre megjött..


lehet,hogy tényleg nem szülhetek majd??? :O

2011. aug. 2. 15:27
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

kérsz a háziorvostól beutalót endokrinológiára és máris minden vizsgálat ingyen van, bár sajnos sokat kell várni az időpontoddal mire bekerülsz a dokihoz. Sajnos igen, előfordulhat, hogy nem lehet gyereked, hiszen a gyerekhez peteérés kell, ami a jelek szerint Neked az évi 12 helyett 2 van mindössze, tehát nehezített jelenleg a teherbeesés. Ha az endokrinológus helyre tudja tenni a hormonjaidat, akkor havonta fogsz menstruálni, ergo havonta lesz peteérésed is, jöhet a baba...

A folyás miatt meg nőgyógyász...

2011. aug. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne viccelj már, az endokrinológia ugyanúgy ingyenes, SZTK-s rendelés, mint a nőgyógyász, csak kéne találnod végre egy olyan orvost, aki beutal. Akár a háziorvos is beutalhat egész nyugodtan. Fura, hogy ez Szegeden nem gond, BP-en meg senki nem foglakozik a beteggel... Na mindegy, oldd meg, hogy küldjenek el endokrinra. De arra készülj fel, hogy sokáig kell várni, több hónapos előjegyzés lehet.


Hát az biztos, hogy MOST nincs rendben a peteérésed, de nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni, ma már nem nagyon van olyan, hogy végleges meddőség, szinte mindent tudnak kezelni. Csak helyre kéne rázni ezt a jelenlegi helyzetet. Meg kell találni a hiba okát és kiküszöbölni. Nyugi, mindent meg lehet oldani!


Nem vagy elkésve, mire eljutsz oda, hogy babát akarsz, bőven rendben lesz minden. Viszont tényleg kezelni kell, mert ha 7 év alatt nem állt be a ciklusod, akkor ezután sem fog. Ne hagyd magad lerázni, nem igaz, hogy egész BP-en nincs egy olyan rendelés, ahol foglalkoznak veled!


Fel a fejjel!


26/N

2011. aug. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

de biztos van,ahol hajlandóak odafigyelni egy fél órára rám is csak egy vagyont kell otthagyni..legutóbb 18 ezer ft-ot fizettem az általános vizsgálatokért és a gyógyszerfelírásért, ami kicsit szíven ütött, mert én ezért az összegért megközelítőleg 4 napot dolgozom...


igen, én is ezt olvastam az sztk honlapján,hogy endokrinológiai vizsgálatra több hónapos előjegyzés van, vagy magánrendelős 8000 Ft-ért. ( gondolom alkalmanként.. )

lehet,hogy hülye kérdés, de pontosan mit csinálnak ott velem?

hogy zajlik ez, hány alakalomra van szükségem, mivel "gyógyítanak"?



azért nagyon rosszul sene ha nem szülhetnék. mindig úgy képzeltem, hogy azok, akik nem szülhetnek nem is menstruálnak egyáltalán...


idáig az összes nődokim szinte engem szúrt le,hogy min csodálkozom mikor felborítottam a hormonháztartásomat a fogamzásgátlóval?! és hogy nincs aggódnivaló, majd beáll magától.

kezdek aggódni.

ez a fehér folyás vmi fertőzés lehet?

ugye a hpv vírusnak vagy ne adj Isten ráknak nincsenek ilyen tünetei ,mint nekem vannak?

2011. aug. 2. 15:55
 9/10 anonim ***** válasza:

HPV - vagy nincs tünete, vagy szemölcs

Méhnyakrák - jársz évente szűrésre, úgyhogy emiatt nem kell aggódnod


100%, hogy a folyás hátterében fertőzés van. Az, hogy gomba, baci, vagy vírus, csak a doki tudja megmondani.


Az endokrin kivizsgálás a már említett részletes hormonvizsgálatból áll, ez ugye tképpen egy vérvétel. Aztán van EKG, súlymérés, vérnyomásmérés, megtapogatják a hasadat meg a nyakadat és kb. ennyi. Nekem legalábbis ez volt. Nekem is megjött 14 éves koromban magától, aztán még egyszer-kétszer néhányszor, de nem állt be sehogy. Én is szedtem fogamzásgátlót egy ideig, de ahogy abbahagytam, párszor megjött, aztán megint semmi. Akkor utaltak be végre endokrinra.


Nekem egyébként PCOS-om van, metformint kell szednem rá. Mivel még nem akarok babát, fogamzásgátlót is kaptam, bár sokak szerint a kettő együtt nem az igazi, orvosa válogatja. Az, hogy nekem helyreállt-e a ciklusom, majd akkor derül ki, ha abbahagyom a fog.gátlót.


Alapvetően bármi is a baj, gyógyszerrel kezelik.


26/N

2011. aug. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egy válasz kimaradt: azért jön meg néha, mert elöregszik a méhnyálkahártya és magától leválik. Tehát az, hogy megjön, nem egyértelmű bizonyítéka annak, hogy volt előtte peteérés, tüszőrepedés. Ez általában a 35-40 napnál hosszabb ciklusokra jellemző.


26/N

2011. aug. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!