Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy van, az, hogy még nem...

Hogy van, az, hogy még nem állt be a menstrúáciom?

Figyelt kérdés
Eddig 5-ször volt összesen 12 évesen jött meg most már 13 vagyok. Az elöző elötti és az elöző közőtt 15 nap volt. 11 naapja múlt el és nem biztos, de lehet, hogy megint megjön még nem tudom. Ez normális?
2011. aug. 4. 01:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen normális!
2011. aug. 4. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! De akkor most nincs semmi baj ez átlagos úgye?
2011. aug. 4. 01:21
 3/7 anonim ***** válasza:

Még elég fiatal vagy ahhoz, hogy beálljon, nem kell aggódnod. A kellemetlenebb majd az lesz, ha még 18 évesen sem lesz rendszeres. Akkor sem kell túlságosan megijedni, sokan vagyunk így ezzel.

(Mondjuk nekem 16évesen fogamzásgátlót írtak fel, hogy "beállítsák", erre most 28évesen azt mondják a dokik, hogy pont emiatt rendszertelen még most is. De szerintem csak velem van a hiba, és biztos van olyan, akinél ez bevált..)

2011. aug. 4. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem 15-16 éves koromig rendszertelen volt, pedig korán jött meg. nincs miért aggódni :)
2011. aug. 4. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2-3 év is eltelhet, mire beáll a menstruáció.
2011. aug. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1 év rövid idő. Majd akkor aggódj, ha 18 éves korodban is nagyon rendszertelen lesz.

Egyébként rosszul számolod. Ciklust mindig úgy kell számolni, hogy a menzesz első napja a ciklus első napja.

A ciklus normális hossza pedig 21-35 nap.


Egyik válaszadó: Sajnos a mostani orvosodnak van igaza. 16 évesen rendszertelen menzeszre nem szabadna fogamzásgátlót írni. A tabi leállítja a ciklust, és egy mesterségeset csinál. Azaz nem a tiédet rendszerezi. Gyakorlatilag ilyen esetben tabletta írása csak a probléma szőnyeg alá söprése.

16 évesen egyébként sem baj, ha rendszertelen, de később sem a tabletta a megoldás. Akinek így próbálják "rendszerezni", az általában rosszul jár, mert az abbahagyás után ugyanolyan szar lesz, vagy még rosszabb.

De sajnos sok doki szarik az egészre, felírja a gyógyszert, és akkor amíg az ember szedi, "nincs gond".

2011. aug. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek aki válaszolt.
2011. aug. 4. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!