Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A tampon okozhat méhszájsebet?

A tampon okozhat méhszájsebet?

Figyelt kérdés
+mik a méhszájseb tünetei?
2011. aug. 4. 11:34
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Nem okozhat.

Általában nincs tünet, a doki veszi észre az éves vizsgálaton. Ha mégis van tünet, az vérzés (rózsaszín maszat) szex után, de akkor az már elég baj.

2011. aug. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Nekem a dokim azt mondta, hogy okozhat. Nem akarok vitatkozni az első válasszal, mert lehet el se éri valójában a tampon eleje a méhszájat és két doki ritkán mond ugyanazt egy témával kapcsolatban.
2011. aug. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Első vagyok.

Oké, az okozHAT-ba sok minden belefér, az igaz. Ha valóban okozna, akkor a nők tömegével kapnának méhszájsebet.

A méhszájseb tul.képpen nem igazi seb, hanem hámelváltozás. Azért veszélyes, mert egy folyamat, aminek a végén lehet rák. Nem lehet tudni, mi okozza, okozhatja HPV is, de sok esetben anélkül is kialakul.

Arra tippelek, hogy esetleg a fertőzések közrejátszanak, és biztos, hogy ha a hüvelyflóra egyensúlya tartósan fel van borulva, nincs elég hasznos tejsavbaktérium, akkor az fokozza az esélyét.


Egyes vélemények szerint a tampont nagyobb fertőzésforrás (mert benned van), mint a betét. Mások szerint a betét veszélyesebb, mert benned lassan bomlik a vér, ha kint van, oxigénnel érintkezve viszont gyorsabban. Senki nem tudja, kinek van igaza, az az egy biztos, hogy a betétet és a tampont is évezredek óta használják (találtak kezdetleges tampont a régészek), és jobbat még senki nem talált ki.

2011. aug. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem is ezzel a hám elváltozással indokolta. És azt mondta, hogy ajánlatos a rendszeres tampon használóknak nem csupán évente menni ellenőrzésre. Sok dzsuvát tampon elejével magadba. Félreértés ne essék én is ezt használom, a doki meg magándoki, aki nem kis összegért vizsgál meg. Csak leírtam, amit mondott.


második

2011. aug. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen okozhat, mert a tampon tetején felgyülemlett vér kikezdi, kimarja a hámot, és ennek következtében kialakulhat. Nekem volt már, szex utáni vérzéssel járt, a dokitól kaptam rá krémet, és eltiltott a tampontól, így már egy éve hogy nem használhatok :( bár nagyon kényelmes, de nagyon veszélyes is.
2011. aug. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

A tampon felett nem gyűlik fel semmilyen fér. Magába szív mindent, és ha megtelt, átázik. Tévhit, hogy felgyűlik.

Hogy mi mit mar ki, azt nem tudom.

Az én dokim nem mondta, hogy évente többször kéne menni hozzá, ha tampont használok, sőt, nem is tiltja a tampont. Egyébként ő is magán. A húgomnak volt méhszájsebe (az első ellenőrzéskor derült ki, tehát se tabi, se szex, se HPV, se tampon), neki azt javasolta, hogy ne használjon tampont.

Tehát lehet valami összefüggés, de inkább úgy, hogy ha gond van, ne használd, ha nincs gond, akkor nem lesz, de inkább legyél óvatos. (Bár lehet, hogy a vizitdíj is jól jön évente többször.)


Egyébként hasonlóan mást mondanak a dokik arról, hogy ha megvan, akkor lehet-e szexelni. Van, aki szerint tilos és veszélyes, van, aki szerint ugyan nagyobb a fertőzésveszély, de ha egészségesek a felek, nem tilos, és még a görcsöket is enyhíti. Sosem tudjuk meg az igazat. :)

első

2011. aug. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem konkrétan a tampon okozta, azóta sem tudták rendesen kikezelni. Pedig nem hagytam benn sokáig, és figyeltem a higiéniára. Ha valakinek hajlama van rá, akkor az az irritáció, ami a tampon miatt éri, bőven elég arra, hogy kijöjjön. Csak ugye előre nem lehet tudni, kinél fog miatta előjönni.
2011. aug. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kihagytam, tünetei: alhasi görcsök, vérzés mechanikai hatásra (tehát pettingnél, szexnél), sűrűbb hüvelyi folyás, kellemetlen aktus (főleg, ha beleütközik a pénisz).
2011. aug. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!