Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 14-15 Évesen is ellehet menni...

14-15 Évesen is ellehet menni szülő nélkül nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés
15éves vagyok és egyedül szeretnék menni nőgyógyászhoz , már voltam 1x de anyukámmal mert hüvely gombára gyanakodott és elvitt orvoshoz de nem találtak semmit ! És úgy hallottam néha el kell menni 1évbe azért 1x ! És akkor az orvos tájékoztatja anyukámat vagy kell hozzá szülő?És esetleg az ilyen rákszűrésekre?Kell szülő? mert olyan ember vagyok aki fél minden betegségtől és mindig jó ha megvizsgálnak és nyugodt vagyok :)
2009. ápr. 9. 11:15
 1/5 anonim ***** válasza:
18%

15 évesen nincs szükséged arra hogy évente akár csak egyszer is pucéran mutogasd magad valami idegennek...én is 15 éves vagyok teljesen fölösleges...


Amúgy nem kell szülő...osztálytársam is elment 15 évesen, ráadásul fogamzásgátlóért...kapott bogyót és a szülei mégcsak emg se tudták...persze ha kissebb településen laksz akkor lehet hogy nálatok ez nem így lesz...vagy találkozol valakivel a dokinál...persze nem tudom hogy neked az a célod-e hogy otthon ne tudják meg...

2009. ápr. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan elmehetsz egyedül is,és igen,fontos a vizsgálat,mert nagyon komoly dolgok előzhetők meg vele és nem tart tovább 5 percnél.Nem szólnak a szülőknek ne aggódj,csak az előttem levő válaszolóra ne hallgass.
2009. ápr. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeretnél elmenni, szíved joga, hogy elmész-e! Ne hallgass senkire! Szerintem Édesanyád szívesen elkísér. Miután elmentetek, akkor az orvos tájékoztatni fog, hogy kell-e szülő, avagy nem! Sőt azt is megmondja, hogy jól teszed ha elmész!
2009. ápr. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Csak már nem vagyok szűz és anyukámék nem tudják , és nem szeretném ha megtudnák, és ott biztos kiderülne !
2009. ápr. 9. 11:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nincs semmi panaszod, felesleges évente elmenni a dokihoz. A rákszűrést is 5 évente ajánlják. Ha valami fertőzésre gyanakszol, vagy felfázásra, akkor viszont azonnal menni kell.

De ha nem érzel problémát miért gyanakszol betegségre?

2009. ápr. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!