Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 13.5 évesen lehet szülő...

13.5 évesen lehet szülő nélkül menni nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés
A mensim utolsó napján belementem egy medencébe és azóta fáj a hasam úgy mint amikor megjön. Félek hogy ettől, de nem vagyok biztos benne . A barátnőmmel mennék nőgyógyászhoz, azért mert anyukámnak nem akarom elmondani, mert egyszer átmentem az egyik fiú osztálytársamhoz és azt hitte, hogy lefeküdtem vele, pedig nem . Ha valahogy véletlenül mégis átszakadt a szűzhártyám (amit persze nem tudok) akkor azt az orvos elmondja anyunak és akkor anyu nem fog hinni nekem. Decemberben leszek 14 éves,és nem tudom hogy így mehetek-e szülő nélkül és hogy kell-e fizetni az orvosnak az SZTK-ban ,ha igen akkor mennyit??
2009. szept. 10. 19:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen, elmehetsz egyedül is, vagy a barátnőddel, de valahogy mégis az anyukás megoldást javasolnám. Miért hiszi az édesanyád, hogy lefeküdtél azzal a sráccal? Vagy volt alapja a feltételezésnek? A helyedben elmondanám neki, hogy az nem úgy történt, ahogy ő gondolja. Sőt, ezt a jelenlegi problémát is elmondanám neki a helyedben. Ő sokkal tapasztaltabb, és talán még tanácsot is tudna adni.

Én sem szeretek/ szerettem ilyen témáról beszélni vele, de ha ilyesmi problémám volt, ő volt mindig az első, aki tudott róla. Mert addig is, míg eljutottunk az orvoshoz, megnyugtatott, elmondta, hogy szerinte mi lehet a gond.

Egyébként SZTKban nem kell semmit fizetni. Javaslom, hogy szoknyában menj, hogy ne alulról félmeztelenül kelljen végigszambáznod az öltözőhelyiség és a vizsgálószék között.

Mikor először voltam nőgyógyásznál (anyukámmal), akkor ő az asszisztenssel maradt, míg az orvos engem megvizsgált a szoba elkerített részében, így anyukám nem is hallotta, mikor megkérdezte a doki, h szűz vagyok -e (az voltam egyébként). Tehát nem, a doki nem fogja elmondani anyukádnak.

2009. szept. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is elmehetsz egyedü is.

Mellesleg a szűzességet nem csak közösüléssel lehet elveszíteni, hanem pl. intenzív sportolás közben (amit kevesen tudnak), vagy tampontól is.

2009. szept. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szerintem mondd el anyukádnak, hogy már nem vagy szűz és a mostani problémád is és akkor bátran elmehetsz vele a nőgyógyászhoz. Sőt, lehet hogy még ő is tud tanácsot adni. Előbb utóbb kiderül, hogy voltál fiúval. Elég átlátszó ez hogy felmentél a fiúhoz...a doki véletlenül átszakítja a szűzhártyád... szerintem legyél anyukáddal őszinte
2009. szept. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!