Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek ez alacsony...

Szerintetek ez alacsony vérnyomás, vagy ideális?

Figyelt kérdés

22 éves nő vagyok és a vérnyomásom 107/69 reggeli kévé elfogyasztása után. Magasságom 159cm, a sújom 70kg. Néha szédülök, ha hirtelen fel kell állni. Ha reggelente felkelek, akkor meg mindíg szédülök az első kávéig meg mosakodásig. Ez miért van? A vérnyomásom miatt???

Köszönöm a válaszokat.


2011. aug. 6. 10:58
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
célszerű abba hagyni a kávét mielőtt agyvérzést kapnál! nemvicc! nekem is ez volt,orvos mondta,hogy szokjak le róla.
2011. aug. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A vérnyomást nem szokás kávézás után mérni... Méresd meg még egyszer.

Iszol elég folyadékot, mozogsz eleget?

2011. aug. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen,kicsit alacsony a vérnyomásod,és azért szédülsz.

120/80 körül kéne lenni.Nyugodtan igyál kávét,a reggeli 1 nem árt.De ne rögtön alvás után mérjed,mert természetes,hogy alacsonyabb.

2011. aug. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kávézás után vártam 3 órát, tehát nem közvetlenül utána mértem. Sajnos nem mozgok eleget az utóbbi időben. Most költöztem fel Budapestre vidékről itt sokkal kevesebb a mozgási lehetőségem és pár hónap alatt fel is szedtem 10 kg-ot. Emiatt is elég rossz a közérzetem. Napi 2-3 l folyadékot megiszok, és csak reggel kávézok egyszer. Az a furcsa, hogy akkor is alacsony volt a vérnyomásom,amikor 10kg-al könnyebb voltam, és rendesen mozogtam. Sőt akkor még alacsonyabb volt. Gyerekkorom óta megvan ez a szédülés. Néha el is ájulok, éppen ezért kezdtem el kávézni.

2011. aug. 6. 12:37
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem vagy vérszegény? Az is okozhat ilyen tüneteket.
2011. aug. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyszer voltam vért adni és azt mondták, hogy nem adhatok mert kevés a hemoglobin szintem. Kérdeztem, hogy ez baj e. Azt mondták, hogy nem baj mert annyi van amennyi nekem kell, csak ahhoz kevés hogy vért tudjak adni. Lehet, hogy emiatt van? (ez már évekkel ezelőtt volt)
2011. aug. 7. 01:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Simán lehet. Ráadásul, mivel nő vagy te is, még romolhat is a hemoglobinod...

Én vészesen vérszegény vagyok, de mivel semmilyen vaskészítmény nem marad bennem, ezért úgymond nem javulok. A multivitaminok megmaradtak bennem eddig, de abban nincs annyi vas, hogy felturbózzon. Ja, és én már 3 szülésen is túlvagyok, ami még jobban odavágott a hemoglobinomnak.

Kérj laborbeutalót, és konzultálj a dokiddal. Ha vérszegény vagy, és bírod a vasat, akkor helyrejössz:)

Valamint nagyon sok folyadékot kell fogyasztani, télen nyáron 3 liter, én olykor 4 litert is letöltök:)

Ezek a frontok sem tesznek jót... Áh, nem egyszerű, öregszünk mi is:D

2011. aug. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! :) Mindenképpen utána járok! :)
2011. aug. 7. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!