Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A 104/66 az nagyon alacsony...

A 104/66 az nagyon alacsony vérnyomás? Lehet attól hogy megvan? 24/N

Figyelt kérdés
2009. aug. 27. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, elég alacsony. A menzesz nemigen okoz alacsony vérnyomást. Mérd minden nap reggel felkelés után és este (természetesen nyugodt állapotban), és ha tartósan alacsony, menj orvoshoz.
2009. aug. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
azenyem is annyi volt 104/67 nem reg mertem
2009. aug. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy 24 éves nőnek ez tényleg alacsony. Egyébként lehet a menszesz miatt, minden nőre máshogy hat. Menszeszkor nekem is alacsonyabb a vérnyomásom, sápadt vagyok, szédelgek... Más menni sem bír, megint más elájul ilyenkor.


Viszont szerintem is mérd meg menszesztől függetlenül minden nap, hogy megtudd, máskor is ilyen alacsony-e. Az alacsony vérnyomás egyébként nem káros, gyógymód nincs rá, a tüneteket (fáradság, szédülés stb.) sok sporttal lehet enyhíteni. Jót tesz még a hideg-meleg váltózuhany és napi 1 csésze kávé is.

2009. aug. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én 18 éves vagyok és nekem mensimkor mult hónapban 98/44 volt. ma kellett volna megjönnie de még nem jött meg. ha megjön megmérem a vérnyomásomat és jelezni fogom. Ez mennyire alacsony ilyenkor?
2009. aug. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, a te vérnyomásod is nagyon alacsony. Amíg nem szédülsz tőle, vagy nem vagy rosszul, addig nincs nagy baj, de ajánlom a kávét, valamint ha változatlan (a hónap minden napján ilyen), menj el orvoshoz kivizsgálásra. Minden jót.
2009. aug. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem szédülök semmilyen panaszom nincsen. a kávét azt nem szaratem energia italt szoktam inni. 18/L Tímea
2009. aug. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Alacsony vérnyomás a hosszú élet titka ;)
2012. jún. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!