Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Bulémiától ugye nem maradhat...

Bulémiától ugye nem maradhat el a menstruációm?

Figyelt kérdés
2 éve anorexiás voltam 57 kg, elmaradt menstruációm. Kigyógyultam belőle, de úgy, hogy most bulémiás lettem:S
2011. aug. 8. 11:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
De sajnos igen. Abban különbözik az anorexiától, hogy a bulémiás eszik, de hánytatja magát, tehát ugyanúgy nem kapja meg a szükséges tápanyagokat, vitaminokat és ásványi anyagokat.
2011. aug. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De hát azért, nem mindent hányok ki. Meg ha hánytatom is magam akkor is szerintem, nem tudom az egészet kihányni, csak nagy részét.
2011. aug. 8. 11:47
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
De szerintem akkor is soványabb vagy a kelleténél. Első voltam.
2011. aug. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
persze, hiszen gyakorlatilag éhezel, tényleg ennyire fontos, hogy sovány legyél?
2011. aug. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen 13 évesen 75kg voltam, és emiatt még most is gátlásos vagyok.
2011. aug. 9. 11:22
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, sokat gondolkoztam a dolgodon, nem akartam írni, de most hogy reagáltál... Szeretném, ha végiggondolnád a dolgot másik nézőpontból is. Olyan országban élsz, ahol az emberek tömegei, gyerekek is, éheznek. Nemcsak a híradóban, hanem a mindennapos valóságban, abban, amiben te is élsz, olyanok, akikkel naponta találkozol, csak nem tudod róluk. És nemcsak azok, akiknek eszük ágában sincs dolgozni, és eladják az adományba kapott haszonállatokat. Én is annak örülök, ha a családomnak enni tudok adni, én se vagy 60 kiló se 166 centihez és 34 évehez. Ha nem vagy kórosan sovány, akkor az étel alapanyagát, amit amúgy is kihánynál, vidd el inkább a Vöröskereszthez. Ha meg kórosan sovány vagy, ami elég valószínű, ha elmarad a mensid, akkor kérlek mindenre, ami szent, hogy gondolkozzál.
2011. aug. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. aug. 10. 13:19
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül a soványságtól marad el a menszi, hanem a vitamin hiánytól és a hormonháztartás felborulásától.Nem tudom hány cm-vagy,de egy átlagos testmagasságnál az 57 cm szerintem átlagosnak mondható.Én vagyok 155/44 kg és nem vagyok kórosan sovány(inkább a Rubint Réka aki 175 cm mellett csak 50-55 kg és az csak izom, mi lenne ha izom se lenne rajta)

Szóval nem a súllyal van gond hanem azzal, hogy amit megeszel azt bizony ki is hányod,hisz csak azt tudod kihányni ami nem szívódott fel, vagyis ha eszel akkor legalább fél napnak vagy egy teljes napnak kellene eltellnie hogy minden felszívódjon.Na meg ott vannak azok a vitaminok amik hamar felszívódnak és amúgy is kipisiled(vagy egyéb úton távoznak)őket.Nem lenne egyszerűbb, ha inkább rendszeresen ennél,sportolnál és akkor nem híznál+egészséges maradnál?De ehhez a lelki oldal is kell,mert ha bebeszéled h. az a kaja hízlal akkor hízni is fogsz,amúgy meg az iylen betegségek a legrosszabbak,mert amint pótlod az ételt a tested egybőlelraktározza és hízni kezdesz,mert alapból hiánya van, szóval fokozatosan vissza kellene szoknod a rendes kajálásra inkább mozgással helyettesítenéd a hányást.

2011. aug. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!