Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Magyarázzátok el nekem a...

Magyarázzátok el nekem a jelzéseket meg fajtákat? (! )

Figyelt kérdés
Megjött tegnap az első menstruációm, és apukám (anyukám sajnos már meghalt kiskoromban..) vett nekem tampont. Kérdeztem hogy milyenek vannak meg ilyenek, de nem igazán ért hozzá, és nincs kivel megbeszélnem. Láttam hogy van ilyen hogy mini, normal meg még valamilyen, meg láttam egyiken két ilyen kis cseppjel volt, másikon három... szóval nem értem hogy van ez. Kérlek segítsetek nekem, hogy megértsem! Barátnőimtől nem tudok ilyet kérdezni, mert nagyon tabunak gondolják. És mondta az egyik lány hogy betéttel kéne kezdeni, de profi úszó vagyok, és nem maradhatok ki ezért. Kérlek segítsetek nekem! Köszönöm szépen előre is! 12L
2011. aug. 15. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne kezdd tamponnal, betétet vegyél. A tampon kényelmes, de elég veszélyes, amikor még vki faital és azt sem tudja milyen a mensije igazából. Betétből sztem vegyél normált, én is azzal kezdem. Pár óránként menj el wc-re és ellenőrizd, h nem áztál-e át. Na meg pisilni sem árt olyankor, mert a teli vízhólyag lazítja a méhet és a vér nehezebben jut a külvilágra. Egy idő után látni fogod, h kell-e nagyobb v kisebb a normálnál. A lehető legjobb, ha szárnyas betétet veszel, mert az egy kicsit jobban tapad.
2011. aug. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
óh, bocs az úszós rész fölött elsikkadt a figyelmem. Kezdd a minivel és utána ugorj méretet, amikor azt már biztosan fel tudod rakni
2011. aug. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ha most jött meg, akkor én is a betétet javasolnám.. esetleg ha úszol, akkor tegyél be tampont.. de azok közül is inkább a minivel kezdd! ha a normált sikerül felhelyezned, akkor az hasznosabb, de ilyen korban, még nem mindenkinek sikerül. a cseppek azt jelentik, hogy milyen a nedvszívó képességük, minél több van rajta, annál tovább maradhat bent.
2011. aug. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha erős a vérzésed, akkor óránként menj el wc-re és kicsit húzd meg a zsinórt, ha könnyen jön, akkor cserélni kell, ha nem jön, akkor még maradhat. Mindenképpen olvasd el a tájékoztatót a-tól z-ig. Az O.B. tamponok a legmegbízhatóabbak, de lehet az interneten és néhány patikában tejsavas tampont kapni, ami talán neked mégjobb lenne, lévén, h a medencében könnyen fertőződhetsz és ez segít kivédeni. Sajnos a nevét ez utóbbinak nem tudom, de biztos, h te is és apukád is rá tudtok keresni.
2011. aug. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! És a méretek milyenek? Hány méret van? Mert eddig csak minit kaptam, de ezek szerint van több is.
2011. aug. 15. 22:13
 6/9 anonim ***** válasza:

Nyilván attól függ milyen méretet kell használni, hogy milyen erős a vérzésed. Minél nagyobb egy tampon, annál több folyadékot képes felszívni.

Ezt jelölik a cseppek is.

A mini a legkisebb, aztán normal, és van super is.

A light days az a mini es a normal között van kb azt hiszem, bár olyat nem használtam:)

2011. aug. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nő rokonod nincs, akivel megbeszélhetnéd?
2011. aug. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
.
2011. aug. 16. 19:45
 9/9 A kérdező kommentje:
mióta anyu meghalt apuval szinte el vagyunk szigetelődve a világtól... nem igazán van felnőtt ismerős..
2011. aug. 16. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!