Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Manapság már nem tartanak...

Manapság már nem tartanak normális felvilágosítást se a szülők, se az iskola?

Figyelt kérdés
Annyi kérdést látok, hogy 12-13 éves kislányok sírnak, hogy késik nekik néhány napot, és hogy ez normális-e. Az én korosztályomban kb. 12 évesen már minden lány tudta, hogy nem azonnal lesz szabályos, hanem kb. 17-18 év körülre szokott beállni a menstruáció. Elmondta anya, elmondta a védőnő a suliban még alsó tagozatban, sőt még biológiából is tanultuk. Ma már ezt nem mondják el a gyerekeknek?
2011. aug. 16. 08:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Pont ez a baj! Az még nagyobb baj, hogy sokan már szexelni is akarnak úgy, hogy sem a menstruációról, sem a védekezésről, sem a terhességről semmit nem tudnak mert a szülök nem beszélnek ezekről a dolgokról!
2011. aug. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De az iskolában se kötelező? Emlékszem, nálunk hiányzott egy lány a suliból aznap, mikor felvilágosítottak, és neki később külön megtartották, mert kötelező volt részt venni rajta mindenkinek. Ma már ezzel nem foglalkozik senki?
2011. aug. 16. 08:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez nekem is feltünt,meg hany olyan kerdes kezdödik evvel?Hogy mondjam meg anyanak?Nem a gyerek a bünös,kellemetlen a gyereknek a szülöknek szolni,kerdezni,mert az anya v. apa,ilyen temakrol egyaltalan nem vilagositja fel a gyereket.
2011. aug. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igazad van, de a felvilágosítás inkább a szülők dolga, de nem csak egyszeri beszélgetéssel, hanem úgy, hogy a gyerek minden kérdésére válaszolni kell már óvodás kortól! Ne az iskolától várja a szülő a felvilágosítást, mert akkor bennük jobban bízik a gyerek, mint a szüleiben! Első voltam.
2011. aug. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nyilván elsősorban a szülő dolga lenne, de szerintem ez olyan fontos dolog, hogy nem passzolgatni kéne egymásnak a felelősséget (az iskola szerint a szülő felelőssége,a szülő szerint majd úgyisvfelvilágosítják a gyereket az iskolában), hanem igenis beszélni kéne azzal a gyerekkel, inkább hallja kétszer-háromszor a gyerek ugyanazt, mint egyszer se.
2011. aug. 16. 08:45
 6/7 anonim ***** válasza:
De elmondják az iskolában, biológia órán, védőnő , iskolaorvos is tart felvilágosítást. A probléma az, hogy a mai fiatalság és a fenti személyek között akár több generációs különbség is van, ezért egészen egyszerűen oda sem figyelnek rá. A szülőnek meg ciki, nem ér rá erre és egyéb kifogások.... Ezért egymáshoz fordulnak többnyire ami nem túl jó (szexuális felvilágosításnál is ez van) a megoldás az orvostanhallgatóknál van: közelebb vannak a fiatalokhoz koban, nagy tudással, erre (is) indítottak egy programot, amiben felvilágosító/prevenciós órákat tartanak az iskolákban, ezek általában sikeresebbek, hitelesebbek, mintha az 50 éves tanárnéni mesélné!
2011. aug. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk bioszból átugrottuk ezt a részt, mondván: " Ti úgyis jobban tudjátok nálunk". Osztályfőnökin a szex téma előjött: "Ne beszéljünk erről, mert ti taníthattok lassan bennünket." És akinek büdös fogalma sincsen néhány dologról kiröhögik, mert: Hát fiam!lányom! Nem figyeltél oda az iskolában?? Szánalmas, komolyan!! :S

Persze lehet, hogy máshol ez nem így van, de szerintem is durva, hogy egyik-másik mennyire tudatlan. Még akkor is, ha ez nem teljesen az ő hibája.


Ja, most 17 vagyok, ez 14 éves koromban volt.

2011. aug. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!