Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló kérdés. Lindynet...

Fogamzásgátló kérdés. Lindynette vagy Rigevidon?

Figyelt kérdés
Anyagilag nem tudom finanszírozni a Lindynette-t :( kb 6000ft és mivel még diák vagyok nincs annyi keresetem hogy ez is beleférne. Azt szeretném kérdezni hogy a Rigevidon-ra kicserélhetem?
2011. aug. 16. 13:30
 1/10 anonim ***** válasza:
nőgyógyásszal beszéld meg...mikor már énis drágállottam az enyémet irt fel újat...
2011. aug. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ezt csak a nőgyógyászod tudja megmondani.

és ha nem egyszerre váltanád ki a három havit akkor sem menne a Lindy?

2011. aug. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

ezt az orvosoddal kéne megbeszélni, de nem ugyanaz a hatóanyag

[link]

2011. aug. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
szerintem a Lindynette az egyik legszarabb. legalábbis az én tapasztalataim szerint.
2011. aug. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mercilont szedtem :S 8000ft volt...és a Lindy-t írta "olcsóbb" kérésemre :S de még ez is sok :S
2011. aug. 16. 13:47
 6/10 anonim ***** válasza:
én gestomix 20at szedek 5ezer 3 hónapra de nekem jó..előtte én is mercilont szedtem de sokallottam nagyon:(
2011. aug. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Dokival kell megbeszélni, mivel nem ugyanaz a hatóanyaguk.
2011. aug. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
akkor mond hogy írjon fel bellara-t az 6500 :)
2011. aug. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ja, mert ha a 6000 sok neki, akkor a 6500 nem
2011. aug. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Teljesen más a két gyógyszer, tehát nem fogják tudni neked a Lindynette helyett a Rigevidont adni a gyógyszertárban. Szerintem is segít, ha megbeszéled a nőgyógyászoddal a dolgot, vannak fogamzásgátló tabletták, amelyek a jóval olcsóbb árkategóriába esnek, de elképzelhető, hogy azokat nem szedheted (pl. a Cypromix 3000 Ft alatt van 3 hónapra, de van egy antiandrogén hatása, ami miatt normál hormonprofillal rendelkező nőknél ellenjavalt).


A Lindynette legolcsóbb generikuma egyébként fél éve még a Sensonette volt, ~4500 Ft, erre gyógyszertárban is ki tudják "cserélni", illetve meg tudják mondani, ha esetleg van olcsóbb generikuma. Egyéb tipp: a fogamzásgátló tabletták ára teljesen eltérő lehet gyógyszertáranként és gyógyszerenként is, akár 1000 Ft különbség is lehet két patika között. Ha számít, akor érdemes jobban körülnézned.

2011. aug. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!