Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a teendő a műtéti heggel?

Mi a teendő a műtéti heggel?

Figyelt kérdés
Egy hónapja műtöttek, jóindulatú petefészek daganatot távolítottak el. Sajnos elég nagy vágást ejtettek, a köldökömtől indul, kb 15cm-es függőleges seb. Tulajdonképpen egy nagy rózsaszín csík, feltűnő nagyon. Jó rá az aloe vera? nyáron érheti majd napfény, vagy innentől kezdve felejtsem el a bikinit? És tengerben lehet fürdenem majd (júniusban mennénk nyaralni)Fog halványulni egyáltalán?
2009. ápr. 14. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Idővel alig észrevehető, gyönyház jellegű lesz, aki nem tudja, hogy ott van, az észre sem fogja venni, csak közelről.
2009. ápr. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Általában nincs vele teendő, az idő elhomályosítja.
2009. ápr. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia!Mi a húgommal a műtéti hegekre körömvirágkrémet használunk,az segitett halványitani,de valami még mindig látszik,nagyitóval lehet észrevenni!
2009. ápr. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a vlaszokat!


A napfényre és a tengervízre nem írt senki semmit. Ez azt jelenti azzal nem lesz gond?

2009. ápr. 14. 16:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Engem 3 hónapja műtöttek, nekem is elég nagy vágásom van..:(

Állítólag jó rá az aole vera, bár én contractubex krémet használok rá, egy picit már javult tőle.

Én a napsütést nem igazán ajánlom, ha esetleg leégne ott a vékony bőr, akkor lehet később még csúnyább lenne a heg, rosszabbul gyógyulna.

Én még 3 hónap után se tudnék fürödni, legalábbis este zuhanyzás után mindig annyira viszket ott a bőröm. Nem hogy még hosszabb ideig vízben lenni..:S

Júniusig ne számíts rá, hogy olyan látványosan javulni fog, fél vagy 1 év után kezd el halványodni elvileg.

2009. ápr. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát a napfényt nem javaslom,mert erősebben fog látszani a heg és szerintem nehezebben lehet utánna eltüntetni.A viztől nem hiszem,hogy lenne valami!Én is megnapoztattam a vágásaimat,azt szép sötétbarnák lettek!
2009. ápr. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!