Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetek így is terhes?

Lehetek így is terhes?

Figyelt kérdés

Egy olyan problémám lenne,hogy pár napja enyhe alhasi fájdalmaim vannak,és kb. 1 hónapja fájnak,feszülnek a melleim is. Olyan mintha fel is lennék puffadva meg mintha híztam volna. megijedtem,hogy nem-e vagyok terhes. de viszont évek óta fogamzásgátlót szedek,(Milligest) és mindig megjön pontosan a menstruációm is. csináltam a biztonság kedvéért egy terhességi tesztet is, ami negatív lett. Még így is előfordulhat, hogy terhes vagyok?

lehet ostoba a kérdés,csak nagyon megvagyok ijedve,mert nem tervezek még babát.


2011. aug. 17. 00:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem valószíná, hogy terhes vagy, ha a teszt negatív.
2011. aug. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 cherry. válasza:
Szerintem vegyél még egy tesztet a biztonság kedvéért.
2011. aug. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szerintem nem vagy az, de ha elmész egy nőgyógyászhoz és elmondod a problémáidat akkor megvizsgál és tuti mond rá valami tanácsot, ha meg terhes vagy akkor azt fogja mondani. :)
2011. aug. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, ráadásul a vizeletből végzett terhességi tesztek sokszor nem olyan pontosak, mint a vérből végzett, tehát van az az 1%, akiknél még terhesség esetén is neatív a vizeletteszt. Minden olyan folyamat, ami lerövidíti a fogamzásgátló tablettád bélben való tartózkodási idejét (hasmenés, hányás), illetve egyes gyógyszerek (ide főleg egyes antibiotikumok, valamint az orbáncfű tartalmú készítmények tartoznak) megváltoztathatják a felszívódó/hasznosuló hormon mennyiségét és így elvileg pontos tablettaszedés mellett is lehetsz terhes.


A terhességi tesztek egyébként az elmaradt menstruáció 10. napjától számítva "pontosak", bár ez különböző trükkös módokon van a dobozukon feltüntetve. Igazából a leírt tüneteid miatt én saját megnyugtatásom céljából elmennék nőgyógyászhoz, ő kérhet tesztet vérből is és korai terhesség gyanúja esetén ez adja a legbiztosabb választ.

2011. aug. 17. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!