Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy lehet az hogy nemi...

Hogy lehet az hogy nemi herpesz vírusom van?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nagy valószínűséggel nemi herpeszem lett. A netet már végigböngésztem, mindenhol azt írják, hogy szexuális úton terjedő betegség. Na már most az a nagy helyzet, hogy nekem egész életemben csak 1 ember volt akivel lefeküdtem ( és vele a mai napig még együtt is vagyok) de akkor, hogy lehet az, hogy elkaptam ezt a vírust, amikor elvileg nem terjed wc-re ülés útján sem? Nem értem. Valaki, aki tud értelmes választ, az kérlek írjon. Remélem nem megcsalásról van szó :(
2011. aug. 17. 03:22
 1/3 sine.lacrimna ***** válasza:
én is remélem...
2011. aug. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
megkérdeztem. Nem csalt meg. Haverjait is megkérdeztem azért, meg a tesóját is. 100% h nem. de akkor mitől lehet?
2011. aug. 17. 16:23
 3/3 anonim ***** válasza:

A herpesz olyan dolog, amit elég 1x elkapni, onnantól az emberben élete végéig a szervezetben marad a vírus, csak lappangva (a ganglionok idegsejtjeiben; az hogy mely ganglionok érintettek, attól függ, hogy nemi vagy ajakherpeszről van-e szó). Később bármikor aktiválódhat, lehet hogy havonta, lehet, hogy 5 évente egyszer.


Szóval, a párod elkaphatta akár attól a nőtől is, akivel 40 évvel előtted jött össze csak később újraaktiválódott a vírus (és lehet, hogy enyhe tüneteket okozott nála, így nem tűnt fel neki) és most fertőzött meg téged.

2011. aug. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!