Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygombára a Canestenen...

Hüvelygombára a Canestenen kívül mit lehet még venni vény nélkül a gyógyszertárakban, ami tényleg hatásos a gomba ellen?

Figyelt kérdés
2011. aug. 21. 13:13
 1/10 anonim válasza:
A Canesten nem vált be?Nekem pár napja voltak hasonló "gondjaim",de már az első nap után elmúltak a tünetek.A kombit használtam.
2011. aug. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Pevaryl, van belőle krém és kúp is. Nálam elmúlasztotta ugyan, de a 4. nap vissza is jött..


Háziorvos is írhat fel vénykötelest, nem kell nőgyógyászhoz menned feltétlen.

2011. aug. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem a Canesten egyáltalán nem vált be, sőt rosszabb volt utána mint előtte(szétmart belülről)...


Azóta csak és kizárólag a PEVARYL G hüvelykúpot veszem, ami vény nélkül kapható. 3 kúp van benne, és a kezelés végére nekem teljesen megszűnnek a panaszaim...jah és nem hagy nyomot a fehérneműm mint a Canesten...

2011. aug. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Még találtam egy ilyet is:

[link]

2011. aug. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem mész el inkább nőgyógyászhoz? Honnét tudod hogy gombád van? A nők akik rendes nőgyógyász helyett a tv-nek hisznek, nem tudom mennyire felelősség teljesek a saját testüket illetőleg.?
2011. aug. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Semmi bajom a Canestennel,csak olvastam papíron,hogy nem ajánlatos évente többszöri használata.Így most más gyógyszerrel akarok próbálkozni.Eleinte mindig elmentem orvoshoz,de a gyógyszer amit felírt került kb 5000 Ft-ba,meg mire én időpontot kapok nőgyógyászhoz...Azt nem bírom kivárni a kellemetlen tünetek miatt.
2011. aug. 21. 14:44
 7/10 anonim ***** válasza:
Inkább ne kísérletezz, hanem menj orvoshoz, és azt használd amit ő ír.
2011. aug. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Amit az orvos fel is ír nekem,attól később még ugyanúgy visszajön nálam a gomba( 2-3 hónap után).Így van ez a Canestennel is.Még azt szeretném tudni,ha elmúlt a fertőzés,akkor érdemes valamivel visszaállítani a hüvelyflórát?
2011. aug. 21. 20:31
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy valami nyomós oka van, hogy visszajön? Mit mondott erre a doki? Lehet, hogy nem is a gyógyszerek hatástalanok.
2011. aug. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyél sok yoghurtot! Egyébként gomba hajlamos a kiújulásra ez tény, de ha étrendet változtatsz ami legfőképp a cukor mérsékléséből áll (csoki, cukorkák, édes ételek) akkor az némiképp visszaszorítja vagy jó esetben el is tünteti a gombát. De ha nagyon gyakran visszatér akkor szükséges lenne egy teljes körű (nem csak nőgyógyi) kivizsgálás. Ezen kívül használj Lactacid femina intim mosót, mert az sok tejsavat tartalmaz.
2011. aug. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!