Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ezek fertőzés, ciszta, vagy...

Ezek fertőzés, ciszta, vagy mik lehetnek?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és már kb 10-11éves korom óta van folyásom, amikor még nem is menstruáltam, sokszor elég nagy mennyiségben jön, van hogy tisztasági betétet rakok be és még úgy is átázik, volt hogy a farmernadrágom is olyan lett annyira átázott, és némelyik reggel volt hogy lefolyt a combomon, és amikor megszárad, zöldes színe van, de van amikor sárgás inkább, és teljesen változó hogy mikor mennyi jön, van hogy normálisan sárgásfehéres és átlátszó színe van, még anno mondtam is anyámnak, azt mondta hogy hülye vagyok, nem lehet semmi baj, nem akar nőgyógyászhoz vinni és én sem akarok elmenni, még teljesen szűz vagyok, és anyám csak úgy vesz tisztasági betétet nekem, ha megígérem h nem használom minden nap, de nagyon kényelmetlen amikor nincs benn és sok jön... a menstruációm 5 hetente jön meg, de már többször kimaradt, és volt, hogy spontán a két menzesz között 3 napig enyhén véreztem, volt és most is van h viszket, és égetően fáj néha, gondoltam hüvelygombára a viszketés miatt,(főképp menzesz után szokott) használtam a canesten kombit, de semmi, gondoltam még a betadinra, hogy kipróbáljam-e... ezenkívül mindig görcsöl a menstruáció első napjaiban a hasam, és van h nagyon fájnak a petefészkeim(gondolom azok, vagy nem tudom mi lehet még oldalt arrafelé...XDXD) de nem csak menstruáció közben, hanem teljesen máskor is előfordult már, tesiórán pl. bemelegítő futáskor úgy éreztem mintha ki akarna esni a helyéről és nagyon fájt. A menstruáció első napjaiban éjszakánként felerősödik a vérés és még a végbélből is jön egy kevés, 2-3 nap után már éjszaka nem is jön csak napközben, és egy hétig tart, a továbbiakban enyhén, és a végén, meg a legelején barna, és volt már hogy rózsaszínes volt a folyásom előtte...Kezdetben pedig rettenetesen görcsölt mindig a hasam, járni se tudtam, és most is néha a menzesz első napjaiban nehezen tudok járni, mert fájdalmas. A cisztára azért gondoltam, mert a menzesz előtt és/vagy után szokott lenni ez a "barna folyás", meg a petefészkek fájdalma miatt, a fertőzésre meg szerintem egyértelmű, hogy miért gondoltam...
2011. aug. 22. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

az elején és a végén normális, hogy barnás a véred, ez szerintem mindenkinél így van.

a sok folyásra nem tudom, mit mondjak, ennyi idősen nekem is ennyi volt, aztán egyszer csak elmúlt...

de mondd meg anyukádnak, hogy szeretnél elmenni orvoshoz, mert az megnyugtatna...

a végbeledből meg nem folyik vér, max úgy érzed :D

nekem már folyt onnan vér (nem menszesz miatt) azt éreznéd, mert majd belehalnál a fájdalomba

2011. aug. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen nőgyógyászt!!Ez nem vicc,főleg a folyások "színei"!Édesanyádat győzd meg,hogy éget,viszket stb..nagyon kellemetlen,menjetek el orvoshoz.Nem gond hogy szűz vagy,ha muszáj és pedig nálad muszáj,meg fog vizsgálni...és kenetet vesz.Így nem tudom mi lehet,nekem pl,cisztáim vannak,de ilyen "színes"folyásom sose volt..Valami fertőzésre gondolnék.Aztán írdd meg hogy mi lett!
2011. aug. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát reggel a bugyimon láttam h sokkal hátrább is véres, sőt majdhogynem a bugyi felső részén is volt egy csepp, és eltért a betétemen lévő adagtől(XD), és olvastam már valahol h van egyeseknél ilyesmi, nőgyógyászhoz meg azért se mennék szívesen mert mivel szűz vagyok még, így állítólag még fájhat is, amúgy egyszer volt, hogy reggel amint felkeltem nagyon görcsölt,bevettem egy meristint(ennem kellett volna előtte) és utána hasmenésem lett, azután meg kb kihánytam a nyálban oldódott tablettát... azaz igazából nem hánytam mert csak azt tudtam kiöklendezni...XD a hasmenés nem hiszem h a tablettától volt, mert máskor is volt h menzesz közben hasmenésem lett
2011. aug. 22. 21:39
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj orvoshoz!
2011. aug. 23. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
tl;dr
2011. aug. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 ekeke ***** válasza:
Súlyos probléma gyanúja esetén nem a kommentelők, hanem az orvos a kompetens. A szűzesség egy bőrdarabka, de ha nagy bajod van, akár ki is pakolhatnak mindenestül, te kockáztatod? Fájni akkor fog, ha rágörcsölsz. MENJ EL A DOKIHOZ, még szükséged lesz a női részedre.
2011. szept. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!