Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kinek, hogy sikerült enyhíteni...

Kinek, hogy sikerült enyhítenie a menstruációs görcsökön? Házi praktika, gyógyszer?

Figyelt kérdés

Én ma voltam az orvosomnál (házi, gyermekorvosomnál), többek között ez miatt is.

Eddig nospát szedtem, de az utóbbi hónapokban alig akart hatni, pedig már algopyrynnel kombinálva szedtem. A kettő együtt sem volt jobb! Kérdezte is a doki, meg hogy algoflex-m-et szedtem-e már, nekem sajnos az sem volt jó.


És kiderült, hogy nem kellene tampont használni! Ugyanis a tampon is okozhat görcsöket! ezért azt mondta az orvosom, hogy amikro megjön a menstruációm és görcsölök csak betétet kellene használnom, amíg nem múlnak el a görcsök. Meg írt fel nekem cataflamot. Remélem ez már hatni fog.


Szóval azért írom ki a kérdést, hogyha valaki szintén ezzel a problémával küzd, hátha segíthetek rajta. Esetleg a tampon mellőzése, hátha segít nektek is. Illetve, aki nem használ tampont, ha görcsöl, annak jobb lett? Enyhültek a görcsök, vagy nem?

16/L


2011. aug. 29. 15:59
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Én már kb. 3 éve többnyire tampont használok! Nagyon hozzászoktam, nagyon szeretem, a görcsöket leszámítva tényleg úgy érzem magam, mintha nem is mentruálnék. Most ehhez képest, egy napig betétet kellene használnom minimum. Kicsit tartok tőle. Amíg betétet használtam sokszor átáztam, vagy nem is átáztam, csak a betét mellett kifolyt a vér, mert mindig ugyanoda ment volna a vér. Pedig sokféle betétet kipróbáltam, nagyobb márkákat és olcsóbb, nem olyan ismerteket is.

Itthon szívesen használok betétet nem arról van szó, de egy rohangálós napon inkább a tamponra szavazok. De ha tényleg kevésbé görcsölnék tőle, bevállalnám ezt is.

2011. aug. 29. 16:02
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

szerintem sem kéne tampont használnod. amúgy meg ami nekem segít az a mozgás. persze nem akkor mikor görcsölsz hanem úgy általánosan. pl sokan amint megjön abbahagynak minden sportot és pihennek pár napig. na nekem meg pont az jött be ha nem pihenek akkor sokkal kevésbé görcsölök.

ha nagyon dúrva a görcs akkor vegyél be egy gyógyszert ésfeküdj le,masszírozd a hasad. ja és még valami csak akkor szedj gyógszert ha már tényleg rettenetesen fáj, mert ha hazzászoktatod a szervezeted akkor semmi nem fog már segíteni.

2011. aug. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A nyáron volt olyan, hogy nem volt nálam kéznél gyógyszer, így 1-2 óráig nem tudtam bevenni. Ennyi idő pont elég volt ahhoz, hogy szédüljek is, és már majdnem lefordultam a székről. Elég kellemetlen volt, mivel vendégségben voltunk.

Ami tuti segített nekem: nospa+algopyryn kombinációja, meleg vizes törölköző a hasra és 2 óra alvás, alvás után még egy nospa. Így utána már nem görcsöltem. Csak az a baj, hogy aludni és meleget tenni a hasamra nem mindig tudok, ezért kell olyan gyógyszer, ami biztosan hat.

2011. aug. 29. 16:17
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Én advil ultra fortét vettem be. nagyon hatásos és gyors,fejfájásra volt de nem volt más otthon,muszály volt bevennem 10-15 perc és nagyon jól éreztem utána magam.
2011. aug. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%
Én ha nem veszek be rögtön gyógyszert, szédülök, hányok, fekszek, nem tudok felkelni. De én is már a cataflamnál tartok, szedtem eleinte sima fájdalomcsillapítót, nospát, meristint, nospa + algopyrint, de egy idő után hozzászoktam mindegyikhez. Ajánlották a gyógyszertárban a buscopant, az enyhébb fájdalmaknál jó, erősebbnél nem. Ja, de ha nincs itthon cataflam, akkor kúp... :( Bár a cickafark tea is jó, nem finom, de segít.
2011. aug. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
93%
flektor mindig jó volt. próbáltátok már azzal?
2011. aug. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%

Az Apranax az görcsoldó, szerintem az a legjobb.

Én is ha nem veszem be szabályosan haldoklok, semmire se tudok koncentrálni, csak görnyedek össze, és feküdnék nyöszöröve.

De ha apranaxot beveszem akkor az mindig hat. De ezt csak menstruációra szabad használni, és akkor sose szoksz hozzá, mert csak kb 28 naponta használod.

Én amúgy nem használtam sose tampont és így is fájt mindig.

2011. aug. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Az apranaxot ismerem, nővérem olyat szed. Neki sem könnyű. Gimis korában volt, hogy összeesett, ilyenkor mingi s.o.s-ben kellett valakit keríteni, aki haza tudta hozni, mert gyalog nem tudott volna eljönni. Apum kocsival jár, de ő kb. 50 km-re dolgozik, anyumnak nincs jogsija, így mindig unokatesómat vagy keresztüleinket hívta.

Mivel szombaton kell megjönnie, kipróbálom majd cataflamot, remélem az segíteni fog.


Igazából ha nagyon görcsölök és nem hat a nospa, az a gond, hogy nem kívánok semmit. Nem tudok enni, inni se nagyon, de azt még úgyahogy megteszem. És egy idő után, amikor egész nap alig ettem elég szarul vagyok, már az éhségtől is fáj a hasam, szédülök is. Tavaly suliba volt ilyen, hányingerem volt, ezért nem ettem, nem tudtam enni, mikor már jobban voltam egy kicsit, mondták a lányok, hogy próbáljak meg enni valamit. Hoztak a büféből csokit, adtak szendvicset, egyik lány sütit hozott, azzal is kínáltak. Mondtam, hogy van kajám, elővettem, de egyszerűen nem tudtam megenni.


Szóval ezért is fontos, hogy hasson a gyógyszer. Mert ha nem eszek sokáig, leeshet a vércukrom, összeeshetek stb. és azt nem akarom.

Köszönöm a válaszokat!

2011. aug. 30. 09:47
 9/15 anonim ***** válasza:

Én anyukámtól tanultam ezt a módszert, és mindig hatásod, de csak 18 felettieknek :)

Amikor érzed, hogy nagyon erősen görcsölsz, akkor elmész, vagy elküldesz valakit, egy fél rumért. :) Tudom, viccesen hangzik, de hat. Megiszod de csak a felét. Kólával avagy más "kísérővel" az teljesen mindegy. Gyógyszer nuku. Aztán alvás egy kicsit. A további 4napodon nem fogsz görcsölni egy kicsit sem, azt garantálom neked :)

2011. aug. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi a választ:)

Hát lehet, hogy hatásos...De én vagyok olyan szerencsétlen, hogy általában nem itthon jön meg. Suliba, edzésen, városba bárhol, csak nem itthon. Mondjuk suliba érdekes lenne, ha el akarnék küldeni valakit rumért, na meg mint már írtam, aludni sem tudok mindig. Szóval, marad a gyógyszer.

16/L

2011. aug. 30. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!