Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kinek, hogy sikerült enyhíteni...

Kinek, hogy sikerült enyhítenie a menstruációs görcsökön? Házi praktika, gyógyszer?

Figyelt kérdés

Én ma voltam az orvosomnál (házi, gyermekorvosomnál), többek között ez miatt is.

Eddig nospát szedtem, de az utóbbi hónapokban alig akart hatni, pedig már algopyrynnel kombinálva szedtem. A kettő együtt sem volt jobb! Kérdezte is a doki, meg hogy algoflex-m-et szedtem-e már, nekem sajnos az sem volt jó.


És kiderült, hogy nem kellene tampont használni! Ugyanis a tampon is okozhat görcsöket! ezért azt mondta az orvosom, hogy amikro megjön a menstruációm és görcsölök csak betétet kellene használnom, amíg nem múlnak el a görcsök. Meg írt fel nekem cataflamot. Remélem ez már hatni fog.


Szóval azért írom ki a kérdést, hogyha valaki szintén ezzel a problémával küzd, hátha segíthetek rajta. Esetleg a tampon mellőzése, hátha segít nektek is. Illetve, aki nem használ tampont, ha görcsöl, annak jobb lett? Enyhültek a görcsök, vagy nem?

16/L


2011. aug. 29. 15:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Ugyanolyan helyzetben voltam, mint Te, megfejelve azzal, hogy a görcsoldókat nem bírom, 10 percen belül kihányom, mindegy milyen "márka".

Sajnos rajtam semmilyen házi praktika nem segített. Nőgyógyász írt fel fogamzásgátlót, már az első hónap után hatott, azóta meg sem érzem, hogy menstruálok. Én is 16 voltam akkor, és tudom, nem a legjobb megoldás, de nem hiányozhattam minden hónapban 2-3 napot a suliból... Meg most melóból sem lehetne.

23L

2011. szept. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Takács Jánosné ***** válasza:
Beszélj a Nőgyógyászoddal a fogamzás gátló is segít és a nyújtó gyakorlatok üdv.
2012. márc. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)

Fogamzásgátlót nem szeretnék szedni egyenlőre!


Nekem egyébként van egy nagyon jól bevált praktikám, csak ritkán kivitelezhető. Egy bögre meleg kamillatea (görcsoldó hatású a kamilla és a meleg kifejezetten jó), melegítőpárna a hasamra, majd kb. 2 óra alvás. Ezzel gyógyszer nélkül elmúlnak a görcsök, csak tényleg az a baj, hogy ritkán kivitelezhető.


Viszont megfigyeltem, hogy többnyire akkor is nagyon görcsölök, ha betétet használok, így utóbbi két hónapban már nem is bajlódtam vele, inkább bevettem egy cataflamot, amikor megjött. Így elkezdtem görcsölni, de annyira nagyon nem görcsöltem, mint máskor és kb. fél óra múlva el is múlt.

2012. márc. 6. 18:13
 14/15 anonim ***** válasza:
88%
Apranax! Én annyira szoktam görcsölni, hogy hányok miatta, semmilyen gyógyszer nem használt. Az Apranax nagyon erős fájdalomcsillapító, az 5 napból amikor menstruálok általában 3 napon folyamatosan görcsöltem, de most soha! Ha már érzem, hogy kezd görcsölni, rögtön beveszem, és láss csodát, 5 napig olyan mintha nem is menstruálnék :)
2012. ápr. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Az apranaxot ismerem, tesóm is azt szed.
2012. ápr. 7. 09:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!