Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan tehetném elviselhetőbbé...

Hogyan tehetném elviselhetőbbé a menstruációs napjaimat?

Figyelt kérdés

Szedtem fájdalomcsillapítót, görcsoldót régebben, de egyik sem használt semmit sem. Így a gyógyszerek számomra kilőve. Viszont a legnagyobb gondom az, hogy éjjel nem tudok aludni. Néha görcsölök, de félek attól is, nehogy átázzak, amikor alszom. Sűrűn járkálok wc-re is ilyenkor. Tegnap (első napom volt) 2 órát sikerült aludnom. Álmos voltam, de bármit próbáltam tenni, nem lett jobb. Így a fekvés helyett csak üldögéltem az ágyban. Nem tudom, mit tehetnék. Esetleg..van-e olyan készítmény (nem gyógyszer), ami görcsoldó hatású? Ti hogyan vészelitek át ezeket a napokat? Nektek mi vált be?

Köszönöm a normális válaszokat!

21/N


2011. aug. 30. 08:40
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
És még azt szeretném kérdezni, hogy van-e olyan készítmény, amitől kicsit könnyebben alszom? (szintén nem gyógyszerre gondolok)
2011. aug. 30. 08:44
 2/12 skarma ***** válasza:
100%

Én is iszonyúan görcsölök ilyenkor, mert nincs rendben a hormonháztartásom. Ezért gynex-et szedtem előtte, (ami nem gyógyszer). Hatására pár napra visszajött a menzim, ideges és dühös voltam, kihozta néha belőlem az állatot :D, de aztán mikor megjött, semmi fájdalom! Pedig annyira szokott fájni, hogy néha hányok, elájulok, stb... De most semmi!

Emellett az első napon orbáncfű, cickafark, pásztortáskafű teakeveréket szoktam inni, ami nagyon legyengíti a vérzést, ezért csak egy (általában a 2.) éjszakán kell felkelnem cserélni, aztán nyugodtan tudok aludni.. Neked is ajánlom. És emellett éjszakára két bugyit húzok, hogy a helyén tartsa a betétet.


Remélem, segítettem! :)

2011. aug. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én szó szerint semmit nem alszok az első 2-3 napon a görcsök miatt, semmilyen gyógyszer nem használt, már nem is szedek semmit, csak pénzkidobás lenne. Be is szoktam lázasodni, van, hogy fel se tudok kelni, amikor meg elmentem ezzel orvoshoz, azzal volt, hogy ez ellen nem lehet mit tenni, szokjak hozzá -.- A háziorvos és a nőgyógyász is ugyanezt mondta. Majd milyen jó lesz, ha dolgozni fogok és emiatt kell rendszeresen otthon maradni.
2011. aug. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is rettentően rosszul szoktam lenni. Pl. volt h. már epét hánytam, nem is egyszer. Tudom nem vmi gusztusos, de ez van. A szédülés, ájulásra való hajlam bennem is bennem van. :S S utólsóhoz hozzáfűzném, hogy valóban nagyon rossz, hogy a munkahelyemen ilyenkor alig élek, s folyton csak kiabálnak velem, én meg huh...csak éljem túl.:( A görcsoldó algo M, nos-pa nálam is rendszeres, hányingerre a B6. Az a legjobb. S használ is. Hogyha görcsölök, legalább ne hányjam el magam. Ja és a meleg palack.
2011. aug. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, eddig milyen görcsoldót próbáltál? Nagyon nem mindegy és a szedés mikéntje sem. Menzesz előtt 2-3 nappal el kell kezdeni szedni nem szteroid gyulladásgátlót (pl flector por, vagy xilox), ez meg fogja azt is akadályozni, hogy görcsölj. Fontos, hogy a menzesz ELŐTT már szedd és ne csak közben. Ha hirtelen megjön, akkor Xilox granulátum és NO-SPA FOrte EGYÜTT! Mielőtt még görcsölnél. A xiloxot fel kell íratni orvossal, de megéri hidd el.
2011. aug. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Algoflex m-et szedtem, de az nem vált be, áttértem No-Spa-ra de azzal sem értem el javulást.
2011. aug. 30. 10:51
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Még egyszer leírom: XILOX + NOSPA forte!!! Ha pontos a ciklus, akkor menzesz előtt két nappal napi 2 Xilox. Okés???
2011. aug. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, kipróbálom őket!
2011. aug. 30. 11:10
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak tényleg a xilox vényköteles. Nekem az egyedüli szer, ami használ, semmi más.
2011. aug. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Rendszeres sportolás is segít. Olyankor pedig bármennyire is nehéz nyújtó gyakorlatok,hason, hanyatt fekvés kinyújtózva!
2011. aug. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!