Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A vesehomok meddig marad bent...

A vesehomok meddig marad bent a szervezetben?

Figyelt kérdés
Remélem nem gáz, hogy ebbe a kategóriába írtam a kérdést... 21 éves lány vagyok, kb 1 hónapja iszonyatosan begörcsölt a vesém, voltam urológián, az ultrahang, és a röntgen nem mutatott ki követ, ezért az orvos azt írta a papíromra, hogy valószínűleg vesehomok... Szedtem egy hétig rowatinexet, meg vedeltem a vizet literszám, a kontrollon sem láttak semmi különöset, csak hogy a vesetágulat elmúlt, és közbe kipisiltem 2 kicsi követ, de hát a sok eszemmel, nem vittük el megvizsgálni. ilyen halvány sárgás színe volt a kőnek. Kb 2-3 hétig jól voltam, és most megint görcsölök, jön a hányinger... Lehetséges, hogy még nem tisztultam ki teljesen? Remélem hétfőig kibírom valahogy, addig max a kórhába mehetek sürgősséggel. Nem akarom megint átélni a vesegörcsöket, annál nagyobb kín nem sok van szerintem. :( Tanács??
2011. szept. 9. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Vesetisztito gyogynovenytea, vagy pedig ehgyomorra 1 uveg sor! Ez atmossa a veset, de ugyelj arra, hogy ehgyomorra fogyaszd el!
2011. szept. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azért vicces, hogy nem találtak követ, és közben mégis volt kettő. Valamit benéztek a dokik. :) Lazán lehet, hogy van ott még kő, vagy homok.

Ha hajlamos vagy a vesekőre/vesehomokra, akkor később is folyamatosan igyál 1,5-2 liter folyadékot naponta, és a rowatinex-et is szedd nyugodtan, pl 1 hétig szeded, aztán 1-2 hétig nem. Ha "csak" görcsöl, akkor vegyél be görcsoldót, fájdalomcsillapítót hétfőig, de ha hidegrázásod, hőemelkedésed van, akkor egyből irány a kórház vagy sürgősségi.

2011. szept. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

"Amennyiben veseköved már „mocorog", és panaszt okoz, a görcsoldás érdekében hajts végre vízlökésterápiát! Ez abból áll, hogy egyszerre megiszol 0,5-1iter liter folyadékot, majd pedig - ha fájdalmad engedi - ugrálj egy helyben, intenzíven. Ez a módszer elsősorban a húgyvezetékben vagy a húgycsőben elakadt kő esetén lehet eredményes."


"Vesehomok, vese- és hólyagkő esetén forró ülőfürdőt kell venni, közben meleg zsurlóteát kortyolgatni. A vizeletet visszatartjuk, hogy végül erős nyomással kipréseljük magunkból. Ily módon legtöbbször a kövek is távoznak. Kitűnően alkalmas mind külsőleg mind belsőleg a húgyutak gyógyítására. "

2011. szept. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnos az ultrahang fiamnak sem mutatta ki a vesekövet, pedig volt neki, mert később iszonyú fájdalmak közepette kipisilte.
2011. szept. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"..hajts végre vízlökésterápiát"

Ez sajnos csak akkor működik, ha a kő már a húgyhólyagban, de inkább a húgycsőben van. Ha a vesében vagy a húgyvezetékben, akkor nem használ. De ártani nem árt, hátha már kifelé tart a kő/homok. :))

2011. szept. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2011. szept. 9. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!