Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Erős hormontartalmú gyógyszern...

Erős hormontartalmú gyógyszernek számít a yasminelle? Van benne fito ösztrogén? És ez az anyag elősígíti a női nemi hormon termelődését a szervezetben, ha igen akkor egyuttal a tesztoszteron szintet is csökkenti ezzel?

Figyelt kérdés
És ha eddig két bogyó nem állította be a vérzésemet akkor lehet a harmadik be fogja? hormonzavar helyreállhat csak egy sima fogamzásgátlótól?
2009. júl. 14. 22:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia. Énis yasminelle-t szedek és nekem azt mondta a nőgyógyász hogy nagyon kicsi hormontartalmú, szóval emiatt nem kell aggódnod. Etinilösztradiol és drospirenon van benne ha ez mond valamit, nekem nem sokat :D Elvileg a hormonzavart is javítja, szerintem próbáld ki ha a másik kettő nem jött be, nekem bevált.
2009. júl. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kiváltottam már, és még nem kezdhetem el szedni, mert nem jött meg a vérzésem, mivel eddig mást szedtem és volt utána gyógyszermentes szünet két hónapig, gondolom meg kell várnom a menzimet. Sajna több hónapra kimarad mindig, így nem tudom mikor szedhetem végre. Baj lenne, ha menzi nélkül kezdeném el szedni? Mert jó lenne, védekezni, meg érezni a hatását. És ha lenen peteérésem akkor megnyugodnék, hogy majd lehet babám, és akkor talán az alakom is nőiesebb lenne :(
2009. júl. 14. 22:22
 3/12 A kérdező kommentje:
0.02 mg tablettánként, az gondolom nem valami erős, vagy mennyi szokott lenni egy bogyóba, ami ilyen anyagot tartalmaz? pl más erős ösztrogén származékot tartalmazó gyógyszerekben
2009. júl. 14. 22:23
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

nemerős, 0,03 v 0,04 körül szokott lenni.

és megkell várnod vele a menzeszed, és annak az első napján elkezdeni szedni.

2009. júl. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha fitoösztrogén kell neked, akkor szedjél menopauzára kitalált készítményeket, amire rá van írva, hogy az van benne, görögszénamagteát, lenmagpelyhet, szóját, brokkolit. Ezekben van sok.
2009. júl. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

csak hízni szeretnék, amit a hormonjaim miatt nem tudok, plusz beállítnai a vérzésem, mert fiatalon már klimaxos tüneteim vannak, és szeretnék majd valaha gyereket :( de még nem most.

Akkor ha simán eszek szóját, meg brokklit, nem pedig táplálékkiegészítők formájában, akkoris használhatnak? Mert a szója babot meg a brokkoli krlmlevest imádom (igazi brokkoliból házilag) :)

2009. júl. 14. 23:03
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem a szúja inkább csak a felszívódást segíti, de ált. van ezekben a készítményekben, szóval van funkciója. A brokkoli önmagában kevés lesz. Igyál görögszénamagteát és esetleg használhatsz levendulaolajat tartalmazó készítményeket is. Ezek mellé még mindig jöhet klimaxelleni táp.kieg. mert a fitoösztrogén hormonhatása az emberi testben 1/1000-hez vagy 1/100 000-hez. Nem kell tőlük félni.
2009. júl. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Allergiás vagyok a levendulára. A görög szénamagot nem lehet helyettesíteni valamivel funkcionális szempontokból?

Valamivel, mai a természetes étrendben is megtalálható?

A brokkolit nem önmagában gondoltam, hanem rendszeres szójafogyasztással, meg minden ami hozzá hasonló.

2009. júl. 14. 23:25
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A fogamzásgátló csak látszólag rendezi a vérzésgondokat, ha abbahagyod a szedését, nagy valószíynűség szerint visszatér a probléma. Nekem vérzésgondokra 17 éves korom körül írtak fel Closilbegytet és Norcolutot. Attól megjött, de utána nem, ezért kaptam fogamzásgátlót, amit hat évig szedtem, egy éve hagytam abba, azóta négyszer volt csak vérzésem... A baj az, hogy csak látszólag fog helyreállni a ciklusod. A fogamzásgátló mellett megvonásos vérzés van, nem menstruáció és természetesen peteérés sincs, az a lényege, hiszen "fogamzásgátló". Vagyis az ember azt hiszi, hogy rendben van a szervezete, közben meg ez csak látszat... Nem kell azért kétségbe esni, ma már a legtöbb esetben tudnak segíteni az orvosok, hogy legyen baba, tudnak csinálni peteérést, tüszőrepedést, stb.
2009. júl. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én is kaptam már norcolutot, de az egyszeri alkalom és nem fogamzásgátló, olyan mnitha cickafarkfű teát ittam volna. Én úgy tudom, hogy peteérés van fogamzásgátló közben, csak azért véd a terhesség ellen, mert nyákot képez, amin keresztül nem tudnak átjutni a spermák.
2009. júl. 15. 08:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!