Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Sulidokinál miért zajlik...

Sulidokinál miért zajlik manapság több gimiben teljesen meztelenül a vizsgálat?

Figyelt kérdés
Annyira bosszantó, már az is, hogy egy szál bugyiban mezítláb várakozni, és aztán bent meg azt is le kell újabban venni, miért?? Hisz a háziorvosnál se kell. Tisztára fölösleges és dühítő, kínos, megalázó.
2009. ápr. 21. 20:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Hát hogy nincs-e aranyered, ülni fogsz 4 évig a padban, azért nem mindegy. Mondjuk még ilyet nem hallottam.
2009. máj. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
12%
Nem értem ezt az egész a cirkuszt, hát ORVOS, nem szexelni akar veletek, hanem vizsgálni, mit szégyenlősködtök? Tízezer mellet, puncit és segget látott már, olyan neki, mint egy fül vagy torok.
2009. máj. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Utólsó! Akkor te biztos nem voltál kitéve ennek a megaláztatásnak...szerintem ez akkor sem normális dolog!!
2009. máj. 12. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
most volt egyik ismerősöm is sulidokinál, náluk 3 lány ment be egyszerre, bugyira kellett csak vetkőzni, és az asztalon fekve a hastapizásnál nyúlt be a doki a bugyi alá..
2009. máj. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Így jártam legutóbb én is, mondjuk az privát doki volt, nem sulis doki, szal fizetős dokinő. Azt mondta, ha nem vagyok nagyon szégyllős elsőalkalommal vetkőzzek le teljesen, aztán többet nem kell majd, de ennyire alaposan még soha nem vizsgáltak meg sehol, volt sztetoszkóp vérnyomás torokbanézés pupilla gerinc mell hónalj stb. meg ilyen reflexvizsgáló kalapácsos kopogtatás, mondjuk az kellemetlen volt, meg nekem is megnézte a fenekem, az is gáz volt kicsit de túléltem.
2009. máj. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
Szerintem ez felháborító! Én pl irtó szégyellős vagyok és elsős gimis... Sztem ezt nem fogom túlélni:S
2009. szept. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
75%

Sok egyéb fórumon is találkoztam a neten hasonló témával, ahol többnyire lányok panaszkodtak arról, hogy "megalázzák" őket iskolaorvosi vizsgálaton.

A legtöbben azt sérelmezték, hogy amikor a vetkőző szobából bementek a vizsgálóba bugyiban és melltartóban, az orvos rájuk szólt, hogy a melltartót vegyék le....volt aki megtette és volt aki megtagadta.....És olyan helyek is vannak ahol még a bugyit is levetették és a nemiszervüket is megvizsgálta.


Több városból és sok középiskolából írtak hasonlókat, de sok olyan megdöbbent hozzászóló is írt aki azt mondta, hogy náluk CSAK A CIPŐT kellett levenni (fiuknak és lányoknak is) SEMMI MÁST!


Ezzel az egésszel az a legnagyobb probléma, hogy sok tini nincs tisztában az emberi jogokkal és a saját jogaival (ami koruknál fogva érthető)az orvosok pedig elhallgatják előlük és magukban még örülnek is, hogy sok tájékozatlan diák AZT HISZI, hogy ez a vizsgálat valami olyan dolog amit "kötelező" nekik (mármint a diákoknak) megtenni! NA EZ EZ AZ AMI NEM IGAZ!!


Felvilágosítok mindenkit aki nem tudja, hogy Magyarországon NINCS semmi olyan törvény ami bárkit is arra kényszerítene, hogy AKARATA ELLENÉRE is megvizsgálhatják vagy levetkőzésre kényszeríthetik! (az egyetlen kivétel a börtön és a katonaság).

A szabad állampolgároknak jogaik vannak és ha akarja igenis JOGA VAN MEGTAGADNI BÁRMILYEN VIZSGÁLATOT!!


Ezt 4 szakértő jogász is megerősítette nekem amikor erre rákérdeztem!


Mielőtt valaki félreértené és azt hinné, hogy én most arra akarok bíztatni másokat, hogy ne vizsgáltassák ki magukat, annak most szólok, hogy NEM ERRŐL VAN SZÓ!

De a diákok elől eltitkolni a jogaikat akkor is ETIKÁTLAN VISELKEDÉS!!!

Ha pl én lennék az iskolaorvos én vizsgálat előtt tartanék egy előadást és elmondanám mindenkinek, hogy melyik vizsgálat miért fontos és mit előzhet meg és, hogy mindenkinek a saját érdeke, hogy résztvegyen....de....ettől függetlenül ez NEM KÖTELEZŐ! Vagyis ha a vizsgálat bizonyos részét (részeit) ő nem akarja elvégeztetni, természetesen JOGA VAN MEGTAGADNI!


Vannak persze talpraesett lányok-fiuk akik ismerik a jogaikat és MEGTAGADTÁK a számukra megalázó vizsgálatot, de azok közül akik belementek,utólag sokan lelkibetegek lettek a megalázó szitu miatt....és persze megdöbbentek mikor megtudták, hogy ezt meg lehet tagadni....mert neki a doki és a védőnő azt HAZUDTA, hogy ez törvényileg így meg úgy kötelező....ami egy nagy HAZUGSÁG! ILYEN TÖRVÉNY NINCS!!!


Az is tény, hogy bizonyos dolgok eléggé kétértelműen vannak megfogalmazva. Pl a 2009-ben bevezetésre kerülő egészségügyi érettségi (ami a 16 évesek záróvizsgálatát jelenti) elvileg valóban, úgy van megfogalmazva, hogy "kötelező" de ez nem azt jelenti, hogy kötelező "bármit" megtenni amit az orvos kér! A "kötelező" dolog CSAK ARRA vonatkozik, hogy megjelenni kötelező....de ha te ott kijelented, hogy te ezt és ezt a vizsgálatot nem akarod ....akkor nem akarod.....ennyi!

Sőt! Ha valaki pl nem jár iskolába, annak a háziorvosa küld behivót.Ha a behívásra nem megy el akkor egyszerűen ráirják a kartonjára, hogy az illető nem jelent meg....és kész! Szankció nincs a "nem elmenés miatt".

2010. ápr. 20. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Nálunk egyszer jött egy gyereknőgyógyász doktornő a gimis koleszba, és kihirdették, hogy aki AKAR, meghatározott időpontban lemehet, ha van valami panasza, vagy csak kérdése, fölteheti, de amúgy panaszmentesen is ajánlott a szűrővizsgálat. Könnyen lekapható ruhát, pl. hosszú pólót és papucsot vigyünk. Általában 4-5 csaj várakozott, egy idő után kijött a védőnő, és megkérdezte, ki jött vizsgálatra, ki csak tanácsadásra, aki túl volt öltözve, azt megkérte, hogy csak bugyi és felső maradjon. Semmi kényszer nem volt az égvilágon. Egyszerre csak 1 lányt hívtak be, majd kikérdezés után egy függöny mögött, ahol már kettesben maradtál a dokinővel, a maradék cuccot is le kellett venni, papucsból kibújni, és állva körbefordulva megnézte az alakod, testi fejlettséged, majd ülve a melled, végül a sima orvosi heverőn leterítve papírral rögtönzött nőgyógyászati vizsgálatra került sor. Akinél úgy ítélte meg, kellene még vizsgálat, az kapott beutalót. Az egész teljesen önkéntes alapon ment.
2010. ápr. 20. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
engem is ugyanígy vizsgált meg egy privát doki, de én a bugyimat magamon hagyhattam. Milyen érzés volt meztelenül felfeküdni az ágyra? A puncidat is megvizsgálta, vagy csak az alhasadat?
2011. márc. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ez hanyadik osztályban van?
2012. nov. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!