Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy vizsgálnak meg, vagy mit...

Hogy vizsgálnak meg, vagy mit tudnak velem csinálni így?

Figyelt kérdés

Soha nem volt teljesen rendszeres a menzeszem, illetve rendszeresnek rendszeres volt mindig, de vhogy sose sikerült pontosan kiszámítani mikor kel megjönnie, mindig 1-2 napot késett a várthoz képest. Viszont egyetlen egyszer maradt ki 3 hónapra, de ez kb 2 éve volt már. Most viszont az van, hogy múlt hónapban késett 10 napot, akkor se jött meg rendesen. Amúgy mindig 5 napig szokott meglenni. Most viszont csak 2 napig volt, az se volt olyan erősségű mint szokott, aztán még további 20 napig pecsételtem. Majd eltelt 2 hét, amikor semmi nem volt, most pedig megint pecsételek, már 12 napja. Más panaszom nincs, nem fáj a hasam, nincs kóros folyásom, nem viszket, nincs semmi kiütés vagy ilyesmi. Egyébként szűz vagyok, szóval nem kaphattam el elvileg semmilyen nemi betegséget, persze tudom, hogy gombát egy nyilvános WC használattól is el lehet kapni, de az nem okoz ilyet és arra jellemző tüneteim nincsenek is. A baj az, hogy csak idegesít, hogy mi van, mert ez nem normális, de mivel szűz vagyok, félek dokihoz menni. Meg nem is tudom, hogy vizsgálna így meg, vagy mit tudna csinálni, mert attól, hogy megnyomkodja a hasamat nem lesz okosabb sztem sokkal, mást meg nemigen tud csinálni. Egyszer egy orvosi alkalmassági miatt már voltam nőgyógyásznál és rectálisan vizsgált meg, azt meg nem akarom megint, ez a másik amiért félek elmenni. Szóval mit tud egyáltalán tenni ilyen esetben? Szoktak fogamzásgátlót is felírni hogy rendszeres legyen a menzesz, de az meg állati drága, főleg úgy, hogy tulajdonképpen nem is arra kell amire eredetileg való lenne. Valaki aki volt már hasonló helyzetben?

Köszi a válaszokat előre is. Tudom, hogy ez nem egyenlő egy orvosi diagnózissal, csak szeretnék tapasztalatokat hallani.


2011. szept. 9. 21:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Fogamzásgátló nem a menzeszt állítja be, hanem mesterséges vérzést okoz!

Menjél orvoshoz, ha aggódsz!

2011. szept. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Itt semmi más tanácsot nem fogsz kapni csak azt, hogy menj dokihoz! Irány a körzeti beutalóért (külömben csak hetek múlva kapsz időpontot) és az első nődokinak elmondod. És kérd meg legyen kíméletes, mert fáj vagy bármi. Nem kell félned!

Hány éves vagy?

2011. szept. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

1-2 nap késés normális. Nem óramű pontosságú.

3 hónap kimaradás akkor lehet természetes, ha még csak nemrég kezdtél menstruálni. Ha gombád lenne, az viszketne.

Magánrendelésre menj el, és előtte informáld le a neten, milyen az orvos. Nem tudom, hol laksz, ha miskolci vagy, akkor Sólyomvári Mária, máshol sajnos nem tudok.

2011. szept. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

"És kérd meg legyen kíméletes, mert fáj vagy bármi."

De nem vizsgál meg rendesen. Már voltam egyszer, akkor kenetet kellett volna vennie egy rákszűréshez, és mikor megmondtam h szűz vagyok, akkor azt mondta, hogy idézem "Senkinek nem fogjuk itt elvenni a szüzességét" és adott egy igazolást arról h szűz vagyok és ezért nem lehetett megvizsgálni.

Amúgy 20 éves vagyok

2011. szept. 9. 21:52
 5/15 A kérdező kommentje:
De nem 1-2 napot késik, hanem 12 napja pecsételő vérzésem van és ez már a 2. ilyen hónapom.
2011. szept. 9. 21:54
 6/15 anonim ***** válasza:
Hüvelyi fertőzéseket, nemcsak szexuális úton lehet elkapni.
2011. szept. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Azért nem vizsgált meg, mert szűz vagy és akkor még nem kell kenetet vennie. De ez most olyan eset, hogy jobban járnál, ha elmennél dokihoz. Lehet, hogy nem úgy vizsgál meg, mint a "felnőtteket" (jobban megfogalmazva nemi életet élőket), de nem ártana megnéznie egy kicsit laposabban.
2011. szept. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szűz lányokat is meg lehet vizsgálni hüvelyen keresztül, van szűzkacsa is.
2011. szept. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mindenképp menj el egy gyerek/tini nőgyógyászhoz! Akinél voltál, az egy kőbunkó lehetett!! Hogy lehet ilyet mondani,, hogy "itt nem vesszük el senkinek a szüzességét"??? Ez egy paraszt lehetett, aki nem a sarkon vette a diplomáját! Én nagyon jól tudom, hogy szüzen is ugyanúgy meg tud vizsgálni a doki hüvelyen keresztül, sajnos nekem is voltak hasonló problémáim gyerekkoromban és sokszor volt benne részem. Aki tényleg igazi orvos és nem kókler, annak természetes, hogy meg tudjon vizsgálni szüzen is. Érdeklődj és keress egy normális nőgyógyászt, aki direkt tinikkel foglalkozik!
2011. szept. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem volt se kőbunkó, se paraszt. Azért mondta, mert látta rajtam, hogy be vagyok tojva az egész vizsgálattól. Én úgy értelmeztem, hogy egyáltalán nem tud ilyen esetben megvizsgálni de lehet hogy csak azért nem erőltette, mert nem volt semmi bajom akkor, csak egy szűrővizsgálat kellett volna. Az a baj, hogy közben erősödött picit a vérzés, még mindig messze van a normálistól, de így nem mehetek el. Megvárom míg elmúlik aztán megyek orvoshoz.
2011. szept. 15. 01:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!