Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pco gyanú, segítség! Mit tehetek?

Pco gyanú, segítség! Mit tehetek?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, a menstruációm ÁPRILIS óta kimaradt, ezért elmentem nőgyógyászhoz. Ő elküldött vérvételre és hasi ultrahangra. Az ultrahangnál azt mondták h ciszta nincs de PCO gyanús vagyok, és a papírokat vigyem vissza a nőgyógyászhoz, akinél voltam. Utána néztem, hogy mi ez a PCO és van több tünetem is ami erre utal, pl. fiatalkori elhízás és a menszez kimaradása. Teljesen be vagyok rezelve, minden honlapon más van írva és pénteken megyek a nőgyógyászhoz. Mit lehet erről tudni és mit csinálhatok?? Olvastam, hogy le kell fogyni, de már nagyon sokszor és sok mindennel próbálkoztam már a sportot is beleértve, de nem fogytam, hanem csak átrendeződött rajtam a zsír. Azt is mondta a doki, hogy ezt nagyon szépen lehet kezelni, ezek szerint gyógyszert kel szednem?? És meddig?? Örökre? Abban reménykedem, hogy még se PCO-m van mert a többi tünet nem jelentkezik nálam. (szőrösödés, zsíros, pattanásos bőr, hajhullás, kopaszodás) Légyszi válaszoljatok, mert kétségbe vagyok esve teljesen :SS
2011. szept. 11. 14:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is, nyugodj meg. Nekem más endokrin bajom van, illetve PCOS gyanús vagyok, tudom, hogy szar érzés, mikor az embernek 17 évesen a képébe vágják, hogy betegsége van, és életed végéig gyógyszert kell szedned, de mivel annyi bajom volt már szabályosan örültem, hogy végre jobb lesz minden.

Igen, nőgyógyászok a PCO-t fogamzásgátlókkal orvosolják tévesen, mivel ez csak addig használ, amíg szedi az illető, ha abbahagyja ugyanúgy elkezdődnek újra a problémák.

Valójában endokrinológus tudja jól beállítani a megfelelő gyógyszeradagod, és cukorgyógyszerrel kell kezelni a problémát.

Tudom, hogy jobb félni, mint megijedni, de mielőtt teljesen kétségbe esel várd meg a diagnózist, és bízz meg az orvosodban. Azért is van többek között ott, hogy válaszoljon ezekre a kérdésekre is.

2011. szept. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy próbálsz megnyugtatni, de lenne még pár kérdésem. Az endokrinológus tulajdonképpen mit csinál? Milyen vizsgálatokat fog elvégezni rajtam? Van a megyei kórházakon belül ilyen orvos, vagy kell keresnem egy magándokit?
2011. szept. 11. 16:41
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy van SZTKban is, viszont sajnos készülj fel arra, hogy valószínű hosszú lesz a várakozási idő.

Egyébként semmi, extra, egyszerű vérvételeken alapszik leginkább, esetleg ultrahangot csináltat, stb. De az első mindenképp a vérvétel. Viszont tényleg érdemes felkeresni az endokrinológust, mert rendzsertelen menstruáció és hízás pajzsmirigy alulműködéstől is lehet.

2011. szept. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
már anno a háziorvosom is elküldött vérvételre, ő azt mondta , h semmi bajom nincs, a mostani vérvétel eredményét pénteken tudom meg és hasi ultrahangon meg már voltam, szerintem megkérdezem a nőgyógyászt, hogy érdemes-e felkeresnem egy endokrinológust. Köszönöm a segítséget :))
2011. szept. 13. 15:54
 5/10 anonim ***** válasza:
Reméljük nem lesz semmi komoly:)
2011. szept. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
az orvos duphastont írt fel, szedjem vagy menjek endokrinológushoz??
2011. szept. 18. 10:43
 7/10 A kérdező kommentje:

jah és még egy kérdés, a tájékoztató szerint több féle képen lehet beszedni a gyógyszert, nekem ebben az esetben hogyan kell??


[link]

2011. szept. 18. 10:52
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem vagyok orvos, szóval ezeket nem tőlem kérdezd. De a recepten rajta kell lennie a dózisnak a patikusok pedig erről tájékoztatnak. Háziorvosodnál érdeklődj a gyógyszerről, szerintem még érdemes lenne endokrinológushoz menni. Konkrétan diagnosztizáltak PCO-val? Ott a diagnózis a zárójelentéseden? Mert akkor ezt nem fogamzásgátlóval kell kezelni és abban az esetben mindenképp keress fel egyet.
2011. szept. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
azt tudom, hogy hogyan szedjem,d e hogy meddig, azt nem. sárgatesthormon-elégtelenség által okozott terméketlenség kezelésére szokták felírni, vagyis PCO :SS
2011. szept. 20. 14:57
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor keress fel egy endokrinológust.
2011. szept. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!