Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Akik borotválják magukat...

Akik borotválják magukat alul, tőlük kérdeznék?

Figyelt kérdés
Ti nem viszkettek 1 napos borotválás után nagyon? Régen ilyen nem volt, de mostanában 1 nap után annyira szúr a szőr hogy alig birom ki, viszont olyankor hiába borotválom le, nem igazán viszi le a borotva. Olyan mintha egyre beljebb nőne a szőr. Ti mit használtok borotválásra?
2011. szept. 12. 09:54
 1/10 anonim ***** válasza:
viszketés= kiszárídás . Nekem is régebben viszketett borotválás után már mikor nőtt ki a szőr de mióta közvetlenül borotválás után bekenem semmi baj vele! De egy idő után elmúlik elvileg magától is a viszketés mert a bőr hozzászokik a folyamatosságokhoz!!!
2011. szept. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem ez akkor volt csak, amikor ilyen sz*r eldobhatós borotvát használtam. Most már rendes Gilette cserélhető fejes borotvát használok, páromtól behúztam egyet és csak azt használom. És vagy borotvahabbal kenem be, vagy csak jól behabozom tusfürdővel. Így nem viszket és nincs bőrirritáció se. Lényeg, hogy semmiképp se szárazon vagy sima vízzel szedd le. És én elég sűrűn is borotválom, szóval már hozzászokott a bőröm. Amikor meleg van, vagy szorosabb a bugyim, akkor ki szokott kicsit pattogni, de nem nagyon jellemző. És mindig a szőr növésirányának ellentétesen vágd le.
2011. szept. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Én is eldobhatósat használok, talán ez a baj.

Egyébként kimondottan intim területre létezik borotvahab?

2011. szept. 12. 10:11
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja, és 1. mivel kened be? Sima testápolóval?
2011. szept. 12. 10:11
 5/10 anonim ***** válasza:

Ugyanaz a borotvahab jó, amit a pasik használnak borotválkozáshoz, tudtommal nincs intim borotvahab. Csak ne kend nagyon belülre, mert esetleg csíphet. :)


És mindenképp valami olyan testápolót használj, ami nem nagyon zsíros. Én is volt, hogy bekentem utána, de még rosszabb volt és még csípte is...


És szerintem mindenképp cseréld le az eldobhatósat rendes borotvára, én az eldobhatóssal mindig szanaszét vágtam magam, mert nem is hajlik rendesen a feje, a rendes borotvával meg nincs ilyen baj. Meg még a pengéje is sokkal élesebb, nem húzza a bőrt, meg nem karcolja fel a bőr felső részét. Ezért nem jók az eldobhatósak.

2011. szept. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi az infót! :)
2011. szept. 12. 16:45
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem van normál, meg eldobhatós is, mindkettő gilette. Az eldobható éle nekem tovább marad éles, mint a cserélhetős feje, azt kb két, max 3 használat után kidobhatom. Nekem az eldobhatós jobban bejött.
2011. szept. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez most lehet durván hangzik, de mikor borostás, akkor a tetejét (ameddig bírod) szedd le epilátorral. Ha kézzel kihúzod a bőrt, nem fáj annyira, de utána simább, mint valaha, és sokkal lassabban nő vissza. Legalján meg marad a borotva (nem eldobható!)


25/N

2011. szept. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Yarra ***** válasza:
Az utolsóval egyetértésben, nekem is az jött be, ha "önkínzásban" egyszerűen ledepilálom ameddig bírom (másodszorra már nem annyira fáj), és azóta nem viszket és nem szúr. A tesóm kozmetikushoz jár totál leszedeti gyantával. Először fájt neki, de így több év után már "meg se kottyan neki" azt mondja. Én is most gyűjtöm az erőt hogy elmenjek egy kozmetikushoz, hogy ne szenvedjek itthon.
2011. szept. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Látom akkor nem vagyok egyedül. Csak nem értem hogy azelőtt nem éreztem borotválás után ezt az erős szúrás viszketést, hogy most miért? :(
2011. szept. 14. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!