Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi tortenik egy pszichiatriai...

Mi tortenik egy pszichiatriai vizsgalat soran? Miket kerdeznek? Vagy nekem miket kell elmondanom az elejen?

Figyelt kérdés

Egy ideje szorongasos, depresszios tuneteim vannak (testi tunetek) es kertem egy idopontot egy pszichiatertol maganranedelesre.

Hogy tortenik a rendeles? Miket kell elmondanom? Mondjam el, hogy szerintem ez es ez a bajom? Vagy majd a pszichiater fog egybol kerdeseket feltenni?

Igazabol gyogyszeres kezelest szeretnek (tudom, sokan nem szeretik, mert letompit, meg ra lehet szokni, de en ugy hiszem, hogy szuksegem van ra, hogy megszuntesse a fizikai tuneteimet), tobb alkalmas beszelgetos, pszichoterapias kezelest viszont anyagi okokbol es idohiany miatt nem... kerhetem, hogy legyen igy, vagy a pszichiater fogja ezt eldonteni?


Koszonom elore is!


2011. szept. 20. 22:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
13%
Úgy kezdődik, hogy "Nézz mélyen a szemembe..." :D
2011. szept. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%

igen, ő fog kérdezni. Szakember, tudja, hogy mit kell kérdeznie. Erre nem kell készülni, ez nem vizsga.

(ha nem muszáj, ne szejd semmi vegyszart) Tudja azt is, hogy beszélgetéssel hogy szüntesse meg a fizikai tüneteket, ami már egy következmény. Az okot kell keresni.

2011. szept. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
63%

A gyógyszer nem csak a szorongást veszi el, hanem a jó dolgokat is legtöbbször. Próbáld inkább az okokat felkutatni és kérj segítséget egy olcsóbb megoldáshoz...esetleg családsegítőbe bemész, ott lehet tudnak majd irányítani valahova, esetleg egy pszichológus is elég lesz.


Nem jó ezeket a dolgokat gyógyszerrel megoldani, ha csak nagyon-nagyon nincs rá más mód. Szerintem jobban jársz egy rendes kezeléssel, mint egy tünetivel.

2011. szept. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
62%

Ha már úgyis magánpszichiáterhez mész.. nem sajnálhatod az időt, pénzt az egészségedre! Persze, ha nagyon kínzóak a tünetek megértem, hogy gyógyszert szeretnél rá, de jó lenne pszichoterápiára is járnod, mert ahogy mondják, a gyógyszer valóban olyan tüneti kezelést nyújt, amitől sosem fogsz teljesen és valóban meggyógyulni. Egyszerűen nem (végleges) megoldás!

Egyébként én is hasonló problémával fordultam pszichológushoz, és habár hosszú terápiát írt elő, a legdurvább szorongásos tünetem hamar elmúlt. Tulajdonképpen már ezért megérte, hogy nem gyógyszerrel mérgezem magam.

2011. szept. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
40%

Voltam pszichológusnál és pszichiáternél is.

A pszichiáter is meghallgat ugyan, de ő csupán felír gyógyszert, majd elirányít pszichológushoz terápiára ha úgy látja jónak.

Persze semmi sem kötelező, én pl. kidobtam a receptjeit, nem vagyok híve a gyógyszereknek.

2011. szept. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%

Igen kérdez...vagyis inkább beszélgetést kezdeményez, felméri a helyzetet. Igaz én gyerekpszichiáternél voltam, de felnőttnél is hasonló gondolom.Tehát pl. olyan kérdéseket is tett fel, ami akkor nem esett le, hogy miért kérdezte, de utólag teljesen világos, hogy pl egy adott kérdéssel azt ellenőrizte, hogy vmivel fel tudja-e kelteni az érdeklődésemet, mert ezt konkréten utána olvastam is a papíromon :D meg hasonlók. Tehát az első alkalommal mondjuk úgy, hogy 'átvilágít', alaposan megvizsgál minden tényezőt. Figyeli a viselkedésed. (Mondjuk ez nem csak az első alkalomra érvényes)

És cáfolnám, hogy csak gyógyszert ír, mert velem legalábbis minden alkalommal egy negyed órát biztos beszélgetett.

A gyógyszer nem megoldás, csak tüneti kezelés. Jobb gondolkodású orvosok igyekeznek kerülni vagy minimalizálni a gyógyszer mennyiségét, a beszélgetős terápia az, ami az okot is képes megszüntetni. A gyógyszer az önmagában annyi, mintha alkoholista lennél.

Persze nem diktatórikus módon dönt erről az orvos, neked is van beleszólásod. Viszont ha arra lenne elég időd és pénzed, hogy bemenj gyógyszert íratni, és ha tényleg meg akarsz gyógyulni, akkor arra is kell, hogy legyen időd, hogy bizonyos időközönként egy órát rászánsz és hagyod, hogy segítsen. Ennyi.

2011. szept. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
28%
Ha tényleg úgy érzed, gyógyszeres terápiára van szükséged, akkor mondd meg nyugodtan, hogy sürgős lenne a javulás. A végleges megoldást a pszichoterápia jelenti, de gyógyszerrel addig is tünetmentes tudsz lenni, amíg arra nincs elég pénzed. Olyanra meg ne hallgass, aki azzal hősködik, hogy ő kidobta a receptjeit, szerintem az nem volt igazán beteg sose.
2011. szept. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Az igazsaghoz hozzatartozik, hogy jartam pszichologushoz, jopar alkalommal voltam nala es eleg sok penzemet elvitte, viszont a fizikai tuneteim nem szuntek meg... ugy erzem tenyleg szuksegem van a gyogyszerre, hogy a testi tunetek eltunjenek, azon tul meg ugyis rajtam mulik a dolog.

Nem is lenne kulonosebb problemam a pszichoterapias beszelgetessel, ha nem fizettem volna mar ki egy csomo penzt az elozo pszichologusnak... igy viszont nem ferne bele meg egy esetlegesen hosszura nyulo beszelgetos terapia, a tunetektol viszont valahogy megiscsak meg kellene szabadulnom!


Koszonom a valaszokat!

2011. szept. 21. 01:35
 9/17 anonim ***** válasza:
59%

Gyógyszert csak végszükség esetén szedj.

Ezek gyógyszerek igen veszélyesek hosszabb távon, és erős függőség alakul ki.


[link]


[link]

2011. szept. 21. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
55%

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 01:43


Hát igen...az etika....de mit lehet tenni, ha azok a fránya gyógyszerek mégiscsak jól hatnak ránk? Még ha csak átmeneti javulást okoznak is...

Mivel nem tudjuk a pszichiátriai betegségek okát, ugyanolyan butaság ellenezni, mint támogatni a gyógyszerszedést.

2011. szept. 21. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!