Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas vérnyomással és annak...

Magas vérnyomással és annak gyógyszerezésével kapcsolatban kérdeznék. Létezik, hogy egyszerre 2 különböző gyógyszert kelljen a páciensnek szednie,1 problémára?

Figyelt kérdés
a gyógyszerek: nebilot 5 mg és ranbapril 4mg
2011. jún. 20. 16:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen létezik.
2011. jún. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
és ez így mire jó? miért nem jó 1 féle nagyobb mg-mal? Most kellett elkezdeni a 2. féle gyógyszert és egyenlőre így csak erős szédülés és enyhe nyomás érződik a szívben. Ezért aggódom picit.
2011. jún. 20. 16:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Mert szüksége van általában egy magas vérnyomású embernek ace-gátlóra,és béta-blokkolóra is.Sőt sokaknak(nekem is) még vízhajtóra is.A magas vérnyomás nem csak egy probléma,hanem nagyon összetett,és nagyon nehéz beállítani a gyógyszerezést,Én szeptember óta járok orvoshoz,mert valamelyik azért nem jó,mert súlyos székrekedést okoz,van amelyiktől nagyon fáj a gyomrom,van amelyiktől egyfolytában minden nap iszonyatosan fáj a fejem,és még sorolhatnám.Jó is lenne,ha egy bogyótól megoldódna!
2011. jún. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Így már kicsit világosabb a dolog. Utána néztem a gyógyszereknek és valóban van a hatóanyagban és még pár dologban eltérés. Így lehet tényleg kiegészítik egymást. De az orvos konkrétan nem indokolta miért ír az egyik mellé egy másikat is. Annyiban csak, hogy az első egymagában kevés. Neked a kezdeti mellékhatások elmúltak vagy még szenvedsz vele?
2011. jún. 20. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!