Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ki mit tud a bakteriális...

Ki mit tud a bakteriális hüvelyfertőzésről? Tünetek? Kezelése? Gyógyszerek, hüvelytabletták? Visszaesési esély? Mire kell odafigyelni, hogy ne essünk vissza? Szex? Partner kezelése? Hasonló tapasztalatok. Stb.

Figyelt kérdés
Nagyon kíváncsi vagyok, kérlek írjatok minél több dolgot, köszi!!
2009. ápr. 22. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Szia! Úgy tudom bacis fertőzésnél a folyás sárgás és asszem kellemetlen illatú. Van rá hüvelykúp (ezt általában a gyógyszertárban készítik el) ha visszatér akkor kenetet vesznek (nőgyógyász) Valszeg a partnert is kezelni kell(mint hüvelygombánál) Ilyen fertőzésnél is fáj viszket kellemetlen érzések vannak (tehát biztos észre lehet venni)
2009. ápr. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nőgyógyász ír fel tenyésztés alapján általában hüvelykúpot. A kúp általában antibiotikum tartalmú, ezért fontos közben és utána probiotikumot is szedni és ha elfogy az antibiotikum, akkor tejsavas kúp kúrát csinálni, mert az antibiotikum elpusztíthatja a védekező baktériumokat is és ezért lehet visszaesés is. A kezelés alatt nem ajánlott a szex. A partnert is kezelni kell, urulógus kezeli tenyésztés alapján.

Én 15 éven keresztül szenvedtem a fertőzésekkel, 2 hetente nőgyógyásznál voltam. Mióta probiotikumot szedek (több, mint 2 éve), nem fertőződök meg sem a strandon, sem közös zuhanyzóban stb. Nekem ez vált be.

2009. ápr. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszaitokat!! Azt hiszem, hogy sokat segítettetek nekem! De erről a probiotikumról még nem is hallottam! Neked a nőgyógyászod javasolta?? Hol lehet olyat kapni? Egyáltalán mi az, tabletta, vagy hogyan kell szedni? A barátomat már küldöm is az orvoshoz, szegény! :S:S Mégegyszer köszi, hogy írtatok!!
2009. ápr. 22. 21:37
 4/5 anonim ***** válasza:
A probiotikumot nem az orvos javasolta, hiába kérdezgettem, mit lehetne tenni, hogy ne legyek mindig fertőzött. De mikor mondtam neki milyen jó, akkor nagyon helyeselt. Utólag tudom, bolond lett volna megmondani, így évente 1×, előtte gyakran látott és fizettem a vizitdíjat. Írd be a keresőbe a "probiotikum" szót, rengeteg érdekes dolgot találsz. Én most a DM-ben veszem a Protexin Restore nevűt, egy időben rendeltem a vivanatura-tól a Probimixet, létezik sokféle gyártmányú.
2009. ápr. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Most jöttem rá, hogy a Restore-t a gyerekeimnek adom, nekik való én a Balance-ot szedem.
2009. ápr. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!