Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pozitiv lett HPV tesztem, de...

Pozitiv lett HPV tesztem, de nincs szemolcsom. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Telefonon beszeltem az orvosommal, aki szerint pozitiv a HPV tesztem de alacsony szamu. Azt mondta szedjek immunerositot,majd megyek hozza ha hazamegyek. Utana olvastam es az alacsony szamu szemolcsot okoz, megneztem es nekem rendben van ott minden. P2 a citologiam. A doki azt mondta szep a mehszajam is. Akkor ez most gondot jelent? A paromat mennyibe erinti es ha fertozott hogy lehet kikezelni? O meg nem tudja ma mondom el neki :(
2009. ápr. 24. 01:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom a férfiakat 1.5 év alatt ki lehet kezelni a betegségből, de addig ők is hordozók lesznek és bárkinek továbbadhatják, ha szexuális kapcsolatot létesítenek.
2009. ápr. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sem a férfiakat, sem a nőket nem lehet kikezelni a HPV fertőzésből. Megelőzni lehet nők esetében HPV elleni oltással a szexuális élet megkezdése előtt. Nem kell, hogy látszodjon, hogy ott van, attól még jelen lehet. Rendszeresen kell rákszűrésre (méhnyakrák) járni, mert a méhnyakrák kialakulásának esélyét növeli a HPV fertőzés bizonyos típusainak jelenléte. A méhnyakrák rendszeres szűréssel jól megelőzhető és időben kezelve teljes mértékben gyógyítható.
2009. ápr. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem minden fajta HPV okoz szemölcsöt, és amelyikek a veszélyes fajták (méhnyakrák szempontjából), azok nem okoznak. Egyébként a P2 nem minősül kórosnak, anyukám egész életét úgy élte le, hogy olyan volt neki, de nem származott belőle semmi baja. Csak hajlamosabb lehetsz a rákra, szűresd magad sokat!
2009. ápr. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem mindegyik HPV képez szemölcsöt. Pont a szemölcsöt nem képzőek a veszélyesek.
2010. jún. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!