Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCO-s vagyok, hogyan gyógyulja...

PCO-s vagyok, hogyan gyógyuljak meg?

Figyelt kérdés

Őszinte leszek. Nem merek orvoshoz menni, mert még érintetlen vagyok, és tudtommal hüvelyi ultrahanggal állapítják meg ezt a betegséget. Viszont súlyos tünetei vannak a betegségemnek - hirtelen sokat híztam, és nagyon nehezen tudok fogyni, sokszor hatalmas étvágyam támad édességekre (de ezt sikerül általában leküzdenem), szőr van az arcomon, és az állam alatt valamint a tokarésznél is, mindennap szőrtelenítenem kell hogy ne látszódjon, és nincs menstruációm se, csak néha, valamint sokat izzadok (főleg melegben, meg ha sokat mozgok).

Így nem tudok normális életet élni (mert ez kihatással van a munkavállalásra, az iskolai eredményekre is, hogy a magánéletről ne is beszéljünk), szeretnék meggyógyulni valahogy, de itthon nem nagyon tudok tornázni (mert nincs hely, zavarnám tesómat vagy ő engem, ha meg elmegyek valahová sétálni, megizzadok és rosszul esik ha emiatt megbámulnak az emberek, pedig a mozgásra nagy szükségem volna, mert a hangulatom is jobb tőle.


Esetleg ha valaki tudna néhány tanáccsal szolgálni, vagy néhány bátorító szóval, nagyon örülnék neki.


2011. szept. 22. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem fog hüvelyi ultrahangot végezni a doki. Ismerősöm is PCO-s és még szűzen derült ki neki, nem volt semmi ilyen. Hormonszintet néznek meg inzulinnál néznek valamit.
2011. szept. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
nem pontosan értem. Magadnak állítottad fel a dianózist? Menj inkább endokrinológushoz (háziorvostól kell beutaló). Nekem pajzsmirigyproblémám van, az általad leírt tünetekkel. Kétszer szültem már, egyből teherbe estem, nincs baj a cukrommal, tehát nem vagyok pco-s, ezt bizton állíthatom, de a tünetek egyeznek. Vérvétel, pm uh kellene mielőbb.
2011. szept. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

PCOS = policisztás ovárium szindróma, magyarul ciszták a petefészekben

Ultrahanggal állapítják meg, ránézésre nem lehet, mert senki nem lát a petefészkedbe. Te sem, az orvos sem.


A leírt tünetek ezer más ok miatt lehetnek, ne találgassunk.


Nincs más választásod, mint orvoshoz menni, mert hiába gyógyítod magad nem létező PCOS-val, ha nem az a bajod. Ha meg az a bajod, és sokáig szórakozol, meddővé válhaszt.


Mondd meg az orvosnak, hogy szűz van, és akkor ennek megfelelően vizsgál. Semmi bajod nem lesz, viszont megelőzől egy sokkal súlyosabb állapotot. Szűz lányokon nem csinálnak hüvelyi ultrahangot, hanem hasira küldik őket, ami nem annyira pontos ugyan, de még mindig jobb, mint nélküle.

2011. szept. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Számtalanszor voltam szüzen nőgyogyónál, rákszűrést is csináltak, minden gond nélkül, kellemetlen volt, de a hüvelyi ultrahang nem annyira rossz. Túl lehetett élni azt is, pláne, ha az egészséged múlik rajta, pláne, ha nem is úgy csinálják....Te most tényleg magadat diagnosztizáltad? Ne vidd túlzásba az ilyeneket, mert hypochonder leszel.
2011. szept. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A PCOS nem nőgyógyászati, hanem endokrin probléma. Legtöbbszö nőgyógyász fedezi fel, és fogamzásgátlóval kezelik, de az csak a tüneteket nyomja el, pedig ez hormonális betegség, és mással kell kezelni.

Keress fel egy endokrinológust minél hamarabb.


Ezt házilag viszont ki nem kúrálod sehogy, és semmi sem lesz jobb, esetleg rosszabb, ha nem keresed fel az orvost. Nyugi, az endokrinológus csak vérvizsgálatot csinál, esetleg ultrahang.

2011. szept. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mellékesen megjegyzem, hogy a hormonrendszer annyira összefüggő, hogy nem jelenthetjük ki kerken, hogy PCO-d van, mert szinte minden ilyen zavarnak majdnem ugyanazok a tünetei. Az orvos is csak a laborodból tud diagnózist mondani.
2011. szept. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!