Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyi idő kell hozzá?

Mennyi idő kell hozzá?

Figyelt kérdés
Mennyi idő kell ahhoz,hogy be álljon a menstruáció??
2011. szept. 22. 16:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokaknak már az elején beáll, de ha több, mint 1 évig nem történik ez meg érdemes orvoshoz fordulni.
2011. szept. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A pubertás végére, normális hormonális működésnél be kell állnia - azaz szabályossá kell válnia - a ciklusnak, de nem ritka, hogy valakinek csak más nők környezetében, azok feromonkibocsátása miatt áll be. Egy átlagos családban ezért általában minden nőnek egyszerre van meg, de ugyanez történik a kollégiumi szobákban is. A legmagasabb ösztrogén szinttel rendelkező nő beállítja a többiek ciklusát. Ha magától nem válik szabályossá a ciklus, és a szervezet egyébként rendelkezik a szükséges tápanyagokkal és a nélkülözhetetlen női zsírpárnákkal, akkor a fogalmazásgátló tabletta szedésére fog beállni. Orvosok is szokták javasolni háromfázisú fogamzásgátló szedését az ilyen esetekben néhány hónapig.
2011. szept. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm nekem még csak tegnap előtt kezdődött.:)
2011. szept. 22. 16:25
 4/8 A kérdező kommentje:
egy 13 éves nem nagyon érti..vagyis én...:D
2011. szept. 22. 16:27
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 11-12 (már nem rémlik pontosan) évesen jött meg először és szerintem csak olyan 16-17 éves koromra kezdett el szabályosodni, de még akkor is voltak esetek, hogy korábban-később jött meg. De azért akkora nagyjából már be tudtam lőni, hogy mikor fog megjönni.
2011. szept. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
akkor mért írták hogy 1 év??:)
2011. szept. 22. 16:31
 7/8 anonim ***** válasza:

"egy 13 éves nem nagyon érti..vagyis én...:D"


Elnézésedet kérem. A lényeg, hogy ha most kezdődött, ideális esetben 15-16 éves korodra fog beállni, amikorra már a tested átalakul, és hormonálisan is beáll. Az "1 év', amit írt valaki, igen ritka eset. Mivel sok esetben öröklődési okok is vannak a háttérben, ha igazán kíváncsi vagy, érdemes megkérdezned az édesanyádat, vagy az apai nagymamádat, (attól függően, hogy kinek az alkatát örökölted) hogy náluk ez hogyan zajlott le. Nagyjából ugyanarra számíthatsz.

2011. szept. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen!:)

nem az h nem értem. de elég bonyolult volt a szöveg.:)

2011. szept. 22. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!