Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Most akkor mi újság a menstruá...

Most akkor mi újság a menstruációmmal?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy kb. egy éve ilyenkor elmentem a nőgyógyászhoz, mert a korom ellenére még nem menstruáltam. A doki csinált ultrahangot, és azt mondta, hogy minden rendben van, de ha fél év múlva sem jön meg, menjek vissza, és elvégez egy hormonális vizsgálatot, majd gyógyszerrel elindítja a vérzést. Megnyugodtam. Télen, mint derült égből villámcsapás, "megbetegedtem". Nagyon nagyon kevés vér volt, és csak egy napig. De tényleg! Nem tudtam mire vélni a dolgot, így vártam. Rá egy hónapra újra megbetegedtem, ekkor már több vér jött ki belőlem, de még így is nagyon kevés volt, és csak két napig tartott az egész. Ez történt ez év januárjában, azóta minden ugyanúgy van, mint azelőtt. Még év elején gondoltam, á, biztos csak rendszertelen, de azóta semmi sem történt. És már eltelt egy év szinte az orvosnál tett látogatásom óta. Félek, hogy valami gond van velem...

A kérdéseim pedig azok lennének, hogy szerintetek ez mitől lehet? Visszamenjek a dokihoz? Miből áll a hormon vizsgálat? És milyen hátrányai vannak, ha felír valami hormontartalmú tablettát?

Kérlek, olyanokat ne írjatok, hogy "jajj, örülj, hogy nincs ilyen gondod" vagy "még bármikor megjöhet, hiszen valakinek 19 éves korában jön meg"!

A válaszokat előre is köszönöm! :)

16/L


2011. szept. 23. 15:12
 1/7 anonim ***** válasza:
En a helyedben minnel hamarabb elmennek a dokihoz. Ez em jatek meddo is lehetsz. Szerintem vervetelre mindenkepp elkuld meg csinal ultrahangot a mehedrol meg ilyen aprosagok. Nekem PCO m volt es kaptam ra olyan gyogyszert ami 10 nap utan meghozza ha szedem onnantol kezdve pedig fog. gatlo es teljesen rendben vagyok nagyon sokat segitett az orvos:) ugy h minnel hamarabb menj el:)
2011. szept. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! :) És amúgy pont a meddőségtől félek a legjobban. De nem lehetek olyan szerencsétlen, ugye?
2011. szept. 23. 15:24
 3/7 anonim ***** válasza:

igen, menj vissza

a hormonvizsgálat egy vérvételből áll, a laborba fogsz beutalót kapni,aztán az eredmény függvényében vagy a nőgyógyász kezd el kezelni, vagy átirányít endokrinológushoz, aki belső elválasztású mirigyekkel foglalkozik, leegyszerűsítve hozzá tartozik a szervezet hormonális rendszere és ő fog gyógyszert adni, ami nem a menstruációdat indítja be, hanem a problémádat hozza helyre, ami miatt nincs vérzésed és így közvetetten rendbe teszi a ciklusodat is. A saját érdekedben menj vissza, hogy évek múlva ne okozzon gondot a teherbeesés.

2011. szept. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Még jöhetnek válaszok! :))

2011. szept. 23. 15:26
 5/7 A kérdező kommentje:
Jajj! Most belegondoltam, mivan, ha valami nincs rendben, és elkezdtem félni! :/
2011. szept. 23. 15:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne félj, szerintem nincs komoly gond, de az orvost ne halogasd azért! MInél előbb megnyugodhatsz majd :) MInden jót!
2011. szept. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :)
2011. szept. 30. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!