Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kérdéseim vannak a menstruáció...

Kérdéseim vannak a menstruációmmal kapcsolatban. Segítesz? 12/L

Figyelt kérdés

Szóval van pár kérdésem:


1. Még csak most van meg 5.-szer a menstruációm, és eddig mindig késett kb. egy hetet. De most napra pontosan jött meg. Ez azt jelenti, hogy kezd rendszeres lenni, vagy lehet, hogy csak véletlen?


2. Néha kellemetlen sportolni a tesiórán, de nem merem megmondani a tanárnak, mert egy az, hogy szégyelleném, meg amúgy is férfi... Mit csináljak?


3. Elegem van a betétből. Főleg az anyagát nem szeretem, meg a szagát :S Tampont nem szeretnék használni. Van valami más megoldás?


4.Miért van az, hogy egyszer szinte semmi, máskor meg rengeteg vér jön?


5. Ha rendszeres lesz a menstruációm, akkor a vérzés napjai is kb. egyformák lesznek? Mert most egyszer 3 nap, máskor 8...


6. Igaz az, hogy nem egészséges ilyenkor fürdeni?


7. Előre félek a tél miatt. Amikor esik a hó a fiú osztálytársaim engem ( és a többi barátnőmet) mindig belenyomnak a hóba, úgy, hogy csupa vizesek leszünk. Ha meglesz félek, hogy ezt nem birom majd jól viselni. Mit csináljak majd?


8. Mi az a mosható betét? Azt bárki használhatja? Nektek bevállt?


9.Mit csináljak, hogy éjszaka ne ázzak át? Tampont nem fogok használni. De valami más ötlet?


10. Rendben van az, hogy mindig mielőtt megjön és mielőtt befejeződik, akkor ilyen barnás folyásom van?



Előre is köszi a normális válaszokat!


12/L


2010. nov. 20. 13:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

1, Lehet, bár én erre nem alapoznék. Szépen lassan rendszeressé válik majd, ne aggódj (bár ez sem azt jelenti, hogy napra pontosan megjön, az ember nem gép, és egyébként sem 28 nap a ciklusa mindenkinek).

2, Tesiórára én annak idején irattam igazolást anyukámma, "egészségügyi okok" miatt. Esetleg mondd a tanárnak, hogy nagyon görcsöl a hasad, szerintem érteni fogja.

3, Próbáld meg, de szerintem a mini verzióval kezdd.

4, Ez változó, sok mindentől függ, de nem kell aggódnod, ez normális.

5, Szerintem igen, beáll majd.

6, A zuhanyzás tényleg egészségesebb ilyenkor, higénikusabb.

7, Én nem hagynám magam - mondjuk amúgy sem, mert jól meg lehet így fázni. Szerintem egyszerűen ne adj nekik lehetőséget rá, ne menj oda ilyenkor.

8, Ezt nem tudom.

9, Éjszakai betétet használj, az hosszabb, vagy tegyél egy törölközőt a lepedőd alá a biztonság kedvéért. Ebbe is amúgy bele kell jönni, idővel megszokod.

10, Igen, ez normális.

2010. nov. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

1:a rendszeresség szép lassan beáll,de nekem 15 éve megvan és vannak pár napos eltolódások

2:ő is ember,mondd meg neki nyugodtan,főleg ha rosszul érzed magad,vagy aznapra irass anyukáddal felmentést

3:hát én nem tudok megoldást,én tamponpárti vagyok

4:az elején lehet több,az utolso napokban gyengébb,de mondjuk sport hatására is pl. lehet több,vagy mondjuk ha hirtelen felállsz

5:igen,nagyjábol egyformák,na persze nem percre pontosan

6:zuhanyzás jobb,ülőfürdőnél a meleg víz alhasi vérbőséget okoz,aki hajlamos rá,be is görcsölhet,meg nem egészséges ha távozik a vér,és te abban a vízben ücsörögsz,ezért javasolják a tusolást

7:ha megvan,attol még érezd jol magad,ez nem betegség,természetes állapot,én azokon a napokon is ugyanugy eljárok táncolni

8:lehet venni mosható betétet(mamami.hu-n tudsz bővebb infot szerezni)én még nem próbáltam-nem is húzom le igy azokat akik ezt használják,ez amugy rendes anyagból készül,annyibol jobb mint a bolti hogy nem műanyagos,és nem a tulillatositott mű dolog érintkezik a bőröddel

9:éjszakai betét,és ha kell,én fewlkelek éjszaka is cserélni

10:igen,rendben

2010. nov. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
A legfontosabb, hogy fürdeni, nemhogy lehet, hanem ilyenkor muszáj. Csak kádban nem szabad a fertőzésveszély miatt. De zuhanyozni kötelező!!! Aztán, mire a menstruáció beáll eltelhet 2-3 év is. Nyugodtan szólj a tesitanárnak is, hiszen a férfiak is tudják mi a menstruáció! Ennyi kérdésre tudtam válaszolni. Ne haragudj, hogy nem sorba mentem.
2010. nov. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

1. Véletlen, még jópár évig rendszertelen lesz.


2. A tanár felnőtt, értelmes ember, felfogja. A korosztályod annyit problémázik ezen. Közlöd, hogy tanár úr, női problémáim vannak, ma nem tudok tesizni. Ennyi. Tudja, miről van szó, a felesége is menstruál, marhára nem fogja érdekelni. Négyszemközt közlöd és pá.


3. Nincsen igazából. A betétet meg nem szagolgatni kell, 2-3 évig még bírd ki, aztán használhatsz már nyugodtan normál tampont is.


4. Egyszerű, mert 12 éves vagy és a havid rendszertelen.


5. Nagyjából igen. De ez már akkor is változhat némileg, ha már beáll.


6. Ez így van. Ekkor te egy kétlábon járó nyílt seb vagy, nagyon fertőzésveszélyes fürdőt venni ilyenkor. Egy hétig ki lehet bírni zuhanyozással.


7. Na mondjuk emiatt ajánlatosabb a tampon, amúgy próbáljátok megvédeni magatokat, vagy játsz rá, hogy beteg vagy és ne bántsanak. Következő héten majd nyomhatjátok egymást a hóba.


8. Ööö én még nem hallottam róla, talán anyám korába ment a dolog vagy lehet van most is, nemtom. De nem hinném, hogy neked vagy anyukádnak lenne kedve naponta a véres mosható betétet még kimosni... Google biztos mond rá okosabbat


9. Éjszakai betét. Balesetek meg előfordulnak, mivel éjszaka is mozgolódsz, elcsúszik a betét. Nem lehet mit csinálni. Próbálj háton aludni, de ne csinálj belőle ügyet. Bárkivel megeshet az első pár erősebb napon.

Tamponnal aludni meg amúgy sem a legjobb, mert éjszaka túl sokáig van benned és nem a leghigénikusabb.


10. Igen. Barnázásnak hívják, természetes.


Remélem segítettem. Írj, ha még van kérdésed. 20L

2010. nov. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, hogy írtatok, most már minden kérdésemre választ kaptam ;)
2010. nov. 20. 13:48
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

1.Előbb-utóbb beáll a rendszeresség..remélhetőleg. Ha mégsem, akkor később nőgyógyász tud segíteni, mert gyerekvállalásnál fontos lehet. De ez még odébb van.

Az, hogy most először időben jött meg, még nem garancia arra, hogy ezután is így lesz.

2. Én annak idején nem szégyelltem, ha pont megvolt (nagyon), akkor kértem felmentést tesiből, mindig csak annyit mondtam a tanárnak, hogy "egészségügyi okok" miatt, értette, miről beszélek(férfi volt).

3. tudtommal a betét és a tampon az egyedüli megoldás menstruáció esetén. A betét vagy a vér szagát utálod egyébként? Ha a betét szagát, akkor próbálj illatosítottat keresni az üzletekben, manapság már annyi minden kapható, hátha van ilyen is. Ha a vér szagát utálod, akkor próbálj sűrűbben betétet cserélni, ne várd meg, hogy nagyon elázzon és hogy sokáig álljon a betétben, mert a kellemetlen szag attól lehet.

4. Én 32 vagyok, de még a mai napig ilyen a mensim, hogy egyszer nagyon sok, máskor kevesebb. Ne törődj vele, szerintem ez normális. Lehet, hogy később ez is változni fog.

5. Itt is kb azt válaszolnám, mint a 4-es kérdésre.

6. Mit értesz az alatt, hogy nem egészséges fürdeni? A higiénia mindig fontos, ilyenkor duplán! Én, amikor menzeszelek, van hogy reggel is és este is tusolok, jól is esik lemosni magam, főleg alulról, sokkal jobb lesz a közérzetem utána. És általában nedves törlőkendőt is használok a wc-n. Ez többek között a kellemetlen szagon is segíthet valamennyit.

7.Szerintem próbáld magad kivonni a hógolyózás és ilyenek alól, ha nem esik jól. Az, hogy mit gondolnak majd, le van tojva. ha nem akarod, nem kell eltűrnöd.

8.Mosható betétről én még nem hallottam, de ha van is, hidd el, nagyon macerás lehet. Éppen elég a véres bugyikból eltüntetni a foltokat..

9. Éjszakára vegyél nagyobb betétet és húzzál fel két bugyit. amikor betétet használtam régen és nagyon véreztem, én is ezt csináltam, mert biztosabban a helyén tartja a betétet két bugyi, mint egy.

10. Teljesen rendben van így.

2010. nov. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

jó, köszi a válaszokat.


Annál, hogy fürdeni, úgy értettem, hogy kádban. Azt szokták mondani, hogy nem egészséges, mert fertőzéseket lehet vele elkapni :S


Illetve az egyik válaszolóm írta, hogy nem jó a saját véredben úszkálni...

2010. nov. 20. 16:45
 8/9 anonim ***** válasza:

1. Ezt még szerintem kicsit korai megmondani. Nekem kb. 1 évbe telt, míg beállt rendszeresre, de természetesen ennek a jele is lehet, ez egyéntől függ mennyi idő után áll be.

2. Ne szégyelld, ez természetes. A tanárod hiába férfi, már sok lány tanítványa kérhetett tőle felmentést ilyen ügyben. Vagy írass anyukáddal igazolást (akár beleírhatja azt is, hogy rendszeresen minden hónapban 1-2 napra mentsen fel). A tanár meg fogja érteni.

3. Sajnos nem nagyon van más választás. keress pamut bevonatos betétet, illatosítottat, azt ki lehet bírni, aztán átválthatsz tamponra kb. 2-3 év múlva. Először én is idegenkedtem tőle, de nagyon gyorsan megszerettem.

4. Ez is a rendszertelenség oka. mikor rendesen beáll a vérzésed, ez is állandósulni fog.

5. Igen, a napok száma is rendszeres lesz. de vannak tényezők amik befolyásolhatják kis mértékben, pl. betegségek.

6. Hát, ezt mondják, mert könnyebben elkaphatsz fertőzéseket. De nézz körül a honlapon, vannak ilyen kérdések. Van aki évek óta fürdik és semmi baja nem lett, mások pedig egy alkalom után is betegséget szedtek össze. Ez egyéntől függő. Én mindig zuhanyozok, ha nincs meg akkor is, szóval nincs sok tapasztalatom.

7. Ha nem érzed ilyenkor jól magad, kényelmetlennek tartod a helyzetet próbáld kivonni magad alóla. Én ezért is szeretem a tampont, ilyen helyzetekben nagyobb biztonságot ad. De tettesd magad betegnek, vagy siess el valamilyen fontos teendőre hivatkozva.(pl. beszélned kell egy tanárral - ilyenkor biztos, hogy békén hagynak ;-D)

8. Én is most ismerkedem a dologgal, de itt egy link, ez hátha segít: [link] Többet nem tudok mondani a témáról :-(

9. Vannak már speciális éjszakai betétek, azok elég biztonságosak. Először amikor kibontod félelmetes lehet, mert akkora mint egy csónak :-P de lehet benne mozogni, forgolódni és nem lesznek kellemetlen balesetek egy kellemes alvásból.

10. Igen ez oké, mindig egy kevéske folyással indul, aztán jön meg a vérzés. a végén is már csak alig marad valami, ezért barnás. Ez szinte minden nőnél így van.


Már az előttem szólók is hasznos tanácsokat adtak(lehet hasonlóakat is) de azért remélem én is tudtam valamit még segíteni. Ne görcsölj, lehet hogy nem fogod szeretni a menstruációt, de hozzá fogsz szokni és egy idő után nem lesz szokatlanabb, mint minden nap fogat mosni.

2010. nov. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy írtál!


És a 9. kérdésemmel kapcsolatosan: vettünk anyuval éjszakai betétet és hát, fú... elég furi, mert az egész bugyimat beborítja :D Majd kipróbálom, remélem nem ázok át.


És még egyszer köszi, tényleg sokat segítettél :)

2010. nov. 24. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!