Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Sajnos abortuszra kell mennem....

Sajnos abortuszra kell mennem. A dokim azt ajánlotta, hogy gyógyszeres méhszájtágítást kérjek. Ez jobb mint a pálcika?

Figyelt kérdés
Humánusabbnak és biztonságosabbnak valamint kényelmesebbnek tűnik ez a gyógyszeres méhszájtágítás mint a pálcikás megoldás. 8. hétben vagyok. van valakinek tapasztalata ilyen előkészülettel kapcsolatban? ezt a gyógyszeres előtágítást hogy csinálják?
2011. szept. 26. 01:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Konkrét tapasztalatom nincs, de azt gyanítom egyik sem jobb a másiknál, de legalábbis nem lényegesen :(
2011. szept. 26. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Humánusabbnak meg főleg nem mondanám, szerintem ebből a szempontból egy kutya, de lehet kevésbé kellemetlen, ami neked jó lehet
2011. szept. 26. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

nagyon félek tőle, már most beleroppantam lelkileg :( de sajnos muszáj.

igazából nem szabad lett volna utánaolvasnom hogy csinálják, mert nem is ezzel a tágítással van gondom, hanem magával azzal, hogy elaltatnak és akaratom ellenére "eszméletemet vesztem" és úgy kezelhetnek mint egy rongybabát, nem leszek magamnál, olyan leszek mint egy halott, nem tudok majd magamról és elveszik tőlem a picimet, és amikor felébredek (HA felébredek még egyáltalán), akkor már csak a fizikai meg a lelki fájdalom lesz meg a vér... próbáltam magam nyugtatgatni azzal hogy ezt más nő is túlélte már, nem is kevés, de egyszerűen nem tudok megnyugodni, nagyon stresszelek az egész procedúra miatt.

2011. szept. 26. 01:33
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A méhnyak csatornájába vagy a hüvelyboltozatba helyezik a gyógyszert, ami 4-5 óra alatt fellazítja a méhnyakat.
2011. szept. 26. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az altatástól ne félj, ez csak egy felszínes altatás, amit injekcióval végeznek, saját magad lélegzel, nem géppel lélegeztetnek. Mire kihúzzák a tűt belőled, már nem tudsz semmiről.
2011. szept. 26. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az altatás miatt ne félj, felébredsz, az meg h nem tudod épp mi zajlik még jobb is szerintem, persze az ébredéstől nem ment meg senki, meg a rossz érzéseiddel is neked kell megbirkóznod, de egész biztos vagyok benne, h lesz melletted barát/barátnő aki átsegít az egész kellemetlenségen.

Amúgy a cicámat most műtötték a napokban őt is elaltatták és kutya baja lett tőle gondolhatod h az emberekre még annál is jobban vigyáznak mint az állatokra, így attól ne félj. Anyukám mondta h amikor őt altatták, mondták h számoljon vissza 10-től de a 8-ra már nem emlékezett. Aztán felébresztették. Csak alszol egyet, ennyi.


De készülj fel, itt kapsz még hideget-meleget a netezőktől! Én nem ítélkezem, mivel nem vok abortusz ellenes de itt sok az ellenző!

2011. szept. 26. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező!


Ha lehet, szeretnék segíteni.

1. Megkérdezhetem, mi az oka az abortusznak?

2. Ha szeretnéd, írj privátot!


Sok erőt kívánok szeretettel, együttérzéssel.

2011. szept. 26. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én sok ab-nál asszisztáltam és sosem bántunk úgy a hölgyekkel. Egyszerűen csak végezte mindenki a dolgát. Az ott dolgozók is azon vannak, h mindenki a lehető leggyorsabban átvészelje a műtétet.

Nálunk pálcikával tágítottak, de gondolom a gyógyszeres az a méhszájba helyezhető prosztaglandin lesz majd. Attól nem kell félni.

2011. szept. 26. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

nekem volt és én a saját történetemet tudom mesélni . Hát nem egy leány álom az biztos de ha ezt kell tenni akkor ne büntesd magadat ! attól lelkileg készülsz ki .


Szóval ,nekem nem tágítottak semmit(emlékeim szerint) , befeküdtem a kórházba ,másnap megcsinálták ,és még aznap haza akartak engedni,csak én megoldottam h maradhassak ,kelett is .


Az az injekció amit kapsz engem nem kábított el ,mindent éreztem . maga a műtő elég megalázó volt ,látszott és mondta is a doki h oda az 'abortuszosok' mennek .

A dokim nagyon jó volt ,és a nővérek is kedvesek voltak. Az osztályvezető orvos volt egyedül bun&o ha jól emlékszem .


Viszont nem tartott sokáig ,szerintem nekem kb 5 percig tartott maga a beavatkozás .


Az nagyon fontos h JÓ ORVOST válassz ,h később se legyen gond ! Ne hibáztad magadat ! és amit írtam a bódításról ..lehet csak nálam nem hatott ,mert akit előttem toltak ki teljesen kiütötte az inyjekció ..


Érdekes h tovatűnt az egész olyan mintha 30 éve lett volna ,pedig csak pár éve volt .Az agy a tudat felejteni akarja a rosszat és felejteni is fogja .

Tehát még egyszer ,ne büntesd magad !

vigyázz magadra !

2011. szept. 26. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

kedves válaszolók, nagyon köszönöm a válaszokat, sikerült valamelyest megnyugtatnotok.

a babát azért nem tudom megtartani, mert nagy valószínűséggel mentális zavarral születne (skizofrénia, az apjától örökölné, aki szintúgy az apjától örökölte), másrészt anyagiak miatt sem tudnék neki normális körülményeket biztosítani, és egy hónapja egyedül is maradtam, a szüleimtől nem tudok segítséget kérni, ők is rosszul állnak anyagilag, én meg egyedül is alig bírom eltartani magamat és nem tudnám végignézni ahogy a gyermekemnek nélkülöznie kell mert nekem nincs pénzem az albérlet meg a rezsi miatt.

2011. szept. 26. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!