Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az igaz, hogy csak azok a...

Az igaz, hogy csak azok a várandós nők hánynak, akik egészségtelenül táplálkoznak a tudtukon kívül?

Figyelt kérdés
Azért teszem fel ezt a kérdést, mert úgy tudom, hogy akik egészségesen táplálkoznak, azok nem fognak egyáltalán hányni amikor babát várnak. Jól tudom ezt? Segítsetek, előre is köszi!
2011. szept. 27. 10:20
 1/8 anonim ***** válasza:
én az elsővel 7 hónapig hánytam napi szinten több alkalommal, a másodikkal 4 hónapig. Evési szokásaimon nem változtattam a két gyerek között. Egyébként az elsővel csak egy bizonyos márkájú trappista sajtot tudtam enni, minden mást visszaküldött.
2011. szept. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem igaz. Ha ugyanazt eszi két kismama, lehet, hogy az egyik hányni fog, a másik nem. Inkább örökletes dolog ez, a mi családunk pl. nem hányós. Gondolom, hogy hormonális dolgokkal van összefüggésben.

Különben meg mi az, hogy "egészséges". Abszolút egészségesen nem tudsz táplálkozni, csak "egészségesebben".

2011. szept. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Abszolút nem igaz. Én 4 hónapot végig hánytam naponta többször a terhesség alatt és minimális kávézáson kívül abszolút nem élek/éltem egészségtelenül, sőt. Szerintem inkább lelkiállapot függő, ha egyáltalán függ valamitől.
2011. szept. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Dilettáns döggomba ***** válasza:
Ez nem igaz. És aki azt is kihányja, amit meg sem eszik? Ez nem ettől függ.
2011. szept. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat, így már értem. Tehát nagyban függ a génektől, s a lelkiállapottól. Akkor igyekszem nyugodt maradni, s akkor remélem, ha majd babát várok, akkor nem kell hánynom. Egyébként még nem vagyok várandós, csak már előre érdekel engem ez a téma. Köszi még egyszer! :)
2011. szept. 27. 11:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Multkor volt itt egy valasz, amit erdekesnek talaltam. Azt mondta a valaszolo, hogy a kismamak azert vannak rosszul, illetve hanynak es erzik a szagokat sokkal jobban a terhesseg elejen, mert ilyenkor a legserulekenyebb a magzat (elso trimeszter), es az esetleges mereganyagok, vagy rossz taplalkozas vezethet a terhesseg megszakadasahoz

igy ez tulajdonkeppen egy evolucios alkalmazkodas, ami segit az egeszseges terhessegben

szerintem a kivanossag is ehhez kapcsolodhat

nem neztem ennek utana, de nekem nagyon logikusan hangzik

amit viszont megjegyeznek, hogy szerintem erosen egyen, illetve terhessegfuggo, hogy kinek mire van szuksege es mi a karos neki, es tudatosan eleg nehez eldonteni

bizd csak a tudatalattira es a testedre a dolgot, az tudja nagyon a dolgat es majd gondoskodik rola, hogy azt kivand, ami kell, es attol legyel rosszul ami nem kell, nem jo

2011. szept. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szerintem teljesen igaz! 21 éves voltam mikor a lányommal,24 mikor a fiammal voltam terhes.Mindkét esetben 2-3 hónapig hányás,émelygés,szédülés...stb.Kb.két éve egészségesebben táplálkozok(csak tisztított ill.oxigénes vizet iszok,minimális disznóhús,rengeteg hal és zöldség,gyümölcs természetesen évszaknak megfelelően!Most 43 éves vagyok,23 hetes ikerterhes,a sűrű pisiléstől eltekintve 0 terhességi tünettel!!!Pedig azt olvastam,hogy ilyen esetben sokkal erősebbek a tünetek! Úgyhogy szerintem összefügg!!!
2011. szept. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2011. szept. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!