Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tehetek 170/117 vérnyomáso...

Mit tehetek 170/117 vérnyomásom ellen?

Figyelt kérdés
Nincs semmilyen tünetem.Eddig nem is tudtam hogy magas lenne a vérnyomásom.
2011. okt. 1. 12:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez már nem játék, orvoshoz kell menned. Ha nem megy le, agyvérzést is kaphatsz! A magas vérnyomásnak évekig nincs semmi tünete, de akkor is veszélyes!
2011. okt. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
testsúly? cukorbetegség? mozgáshiány?
2011. okt. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg nagyon magas, már ne kísérletezz a házi megoldásával, orvos!
2011. okt. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz, kezelni kell.
2011. okt. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Orvos, aztán pár vizsgálatra beutalnak, majd valószínűleg ír fel vérnyomáscsökkentő gyógyszert. Mindenképp menj el, minél hamarabb, a magas vérnyomástól többek között a látás is romlik, a rosszabb következményekről meg már ne is beszéljünk.
2011. okt. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A vérnyomás probléma főleg olyankor okoz tünetet, ha hirtelen változik, egyébként csak ritkán. Ezért hívják alattomos gyilkosnak. Ha orvosi vizsgálaton derült ki, és a doki nem adott rá semmit, elég, ha a táplálkozásodra jobban odafigyelsz ( sóbevitel csökkentése, kávé fekete tea alkohol mellőzése, stb... ezeknek könnyű utána olvasni), magas fejaljon való alvás, stressz lehetőség szerinti kerükése is ajánlatos. Méresd gyakrabban, hogy időben kiderüljön, ha fokozódik a baj. Ha nem orvosnál derült ki, minél előbb jelentkezz vizsgálatra.
2011. okt. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 39 éves nő vagyok , nem iszok alkoholt ,kévét is csak ritkán, nem dohányzok .52 kg vagyok és nincs semmi más betegségem .Az orvos azt mondta 2 hétig mérjem .DE kissé megijesztett ez.
2011. okt. 1. 15:34
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem 2 hétig kell méregetni, hanem rád kellett volna tenni egy 24 órás mérőt. Azonnal kérj beutalót a kardiológiára, ott fogsz kapni ilyet és a gyógyszert is beállítják. Ne késlekedj, mert nem játék, nagyon magas az értéked.

Sajnos a külső okokon kívül a genetika is benne van, illetve lehet más oka is. (pl vese) ű

2011. okt. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Így, hogy most már ellenőrzés alatt lesz tartva, semmi ok ijedtségre. Annak problémás ez, akinek van egyéb olyan betegsége, ami kihat erre, vagy annak, aki túlsúlyos, káros szenvedélye van, ami fölött nehezen, vagy egyáltalán nem tud uralkodni. Utolsó kommented alapján neked nem lesz nehéz betartani az előírásokat, márpedig azzal és a gyógyszerezéssel semmi előrelátható akadálya, hogy 100 éves korodig is elélj vele.

Visszaolvasva saját előbbi válaszomat, látom, hogy egy vessző hiba miatt az ellenkezőjét írtam annak amit akartam. Helyesen az van, hogy MAGAS párnát kell hasznáni fekvéshez, ne legyen túl könnyű utja a vérnek a fejed irányába.

2011. okt. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!