Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babátokat hány órakor viszitek...

Babátokat hány órakor viszitek ki ebben az erős napban úgy hogy azért D vitamin is jusson a szervezetébe?

Figyelt kérdés
És még annyit szeretnék kérdezni,hogy reggel 8-10 között, vagy este 18 óra után is bekenitek napvédő krémmel ha kiviszitek sétálni az utcára,vagy a kertbe? És ha bekenem akkor is jut elég D vitamin a szervezetébe?Mert a gyerekorvos már nem írta fel a D vitamint csak ősztől fog megint, mert elmúlt egy éves.Nagyon fehér bőrű,és féltem.Ti hogy csináljátok?
2009. jún. 6. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:
d vitamin nem csak a közvetlen napfényből jut a szervezetbe. én erős napsütésben kenem csak a fiamat, kap elég vitamint, ne aggódj:)
2009. jún. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
10-óra körül már bekenem és délután 15 -töl bekenem de csak a lábát karját, arcát ovatosan ,a szeme körül nem, kiskezét is éphogy .Csak egy szer kenem be hogy estefelé d- vitaminhoz is jusson. 11-15-ig nem vagyunk kint még nyaraláskor sem.
2009. jún. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%
d vitamin nagyon gyorsan termelödik pár perc allatt azt hallottam a rádiobol( v. a napba van azt nem is tudom pontosan)
2009. jún. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

szia

ha nagyon erős a nap max. 11 óráig vagyunk kinn, de csak árnyékban, délután pedig fél 6 körül megyünk újra levegőre.

Mindig bekenem naptejjel, mert attól még D-vitamin jut a szervezetébe, de a bőrét jobban féltem.

Meg hát gyerek, az árnyékban nem marad meg, jön megy a játszótéren, motorozik, szóval sztem, kell az a naptej. És ha úgy látom h ennek ellenére kissé jobban megsütötte a nap - napozás utáni testápolóval is bekenegetem a bőrét, mert ha kiszárad, feszül és viszket.

18 hó anyuka

2009. jún. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Végre valaki köszön, én mindig elfelejtek köszönni.:)Eddig hasznosak a válaszok.
2009. jún. 6. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!