Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Azt hogy értik, hogy a pesszár...

Azt hogy értik, hogy a pesszárim "soha sem okoz abortuszt"?

Figyelt kérdés

Nem én találtam ki nézzétek meg a pesszárim előnyeinél. Miért a többi okoz?


[link]


2011. okt. 4. 01:33
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
A terhesség akkor jön létre, ha egy megtermékenyített petesejt beágyazódik a méh megvastagodott nyálkahártyájába. A pesszárium megakadályozza, hogy a méhnyálkahártya kellően megvastagodjon és nem tud megtapadni rajta a megtermékenyített petesejt, így nem jön létre a terhesség. Vannak fanatikus hülye csoportok, akik szerint egy megtermékenyített petesejt már egyenértékű egy kifejlett csecsemővel, és sikítoznak, hogy az már abortusz, ha hagyjuk kiürülni a testből anélkül, hogy megtapadhatna. Ezeknek többnyire igen hiányos az ismeretanyaguk, pl. mert hittanra jártak biológiaóra helyett, és nem tudják, hogy a megtermékenyült petesejtek nagy része egyébként is távozik a testből, mert a méhnyálkahártya eleve nem az egész hónap során olyan vastag, hogy be tudjon ágyazódni. Magyarán az ilyen hülyék megnyugtatására meg a terjesztett téveszméik szétoszlatására írták ezt.
2011. okt. 4. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%
első: te a spirálról írsz nagyokos. a kérdező nem erre volt kiváncsi. igenis okozhat a pesszárium abortuszt hogyha rosszul van felrakva és mellette felmennek a kis résen a himivarsejtek.
2011. okt. 4. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

A gumióvszerhez is írják. Viszont az összes többi módszerhez nem írják. Két dologra utalhatnak:

1. A fizikai módszerek megakadályozzák, hogy a spermium elérje a petesejtet, és az megtermékenyüljön, míg más módszerek a beágyazódást gátolják, de a megtermékenyülést nem zárják ki teljesen. Egyesek szerint már az esemény utáni tabletta is abortusz.

2. Esetleg már meglévő terhességet nem befolyásolhat károsan.


Nekem nem lennének ilyen skrupulusaim, hogy egy éppen megtermékenyült, differenciálatlan sejtcsomó miatt aggódjak, de még mindig jobb, mint a pápa, aki a kotont is elutasítja.

2011. okt. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Viszont azt is jegyezzük meg, hogy a barrier módszerek Pearl indexe nagyságrenddel rosszabb, mint például a tablettáké. Tehát lényegesen nagyobb az esély a nemkívánatos terhességre.

Szóval egészében nagy eséllyel okozhat abortuszt. A honlap nyilván azokat célozza meg, akik megtartanának egy nem kívánt terhességet.


Még egy gyöngyszem az oldalról:

"Még jobban súlyosbítja a helyzetet, amennyiben a házastársak a - Magyarországon sajnos nagyon általános - tradíciónak engedve a nagymamákat is beszervezik a csecsemő ellátásába."

2011. okt. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez is hülyeség: "A pesszáriumot az együttlét előtt kb. 6 órával kell felhelyezni" Akármikor fel lehet helyezni, akár közvetlenül a szex előtt is. A levétellel kell várni 5-6 órát.
2011. okt. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az első válaszon nagyon jót szórakoztam, főleg ezen: "Ezeknek többnyire igen hiányos az ismeretanyaguk, pl. mert hittanra jártak biológiaóra helyett". A másikat amit valaki idézett, hogy a nagymama bevonása milyen rossz még nem is láttam. Nem tudom, hogy találtam ezt az oldalt, de inkább hanyagolom elég érdekes dolgok vannak rajta. o.O
2011. okt. 4. 13:48
 7/7 anonim ***** válasza:

Onnantól beszélünk terhességről, hogy a megtermékenyített petesejt beágyazódik a méhbe. Mivel a pesszárium azt akadályozza meg, hogy a petesejt és a hímivarsejt találkozzon (fizikai akadályt képez a kettő között, mint a gumi), így nem jöhet létre a megtermékenyítés és nyilván beágyazódás sem lesz. Ha véletlen "nem zár rendesen" és bejutnak a hímivarsejtek, megtermékenyül a petesejt és még be is ágyazódik, akkor a pesszárium nem fog gondot okozni, mert:

1. addigra már rég eltávolítod, mire a zigóta beágyazódik

2. a pesszárium a méhszáj ELŐTT van, semmi köze hozzá, hogy a méhedben mi történik.

2011. okt. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!