Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A végbélnyílásomtól kb egy...

A végbélnyílásomtól kb egy cm-re kijebb van egy apró dudor, ami viszket, fáj, de vérzést, más tünetet nem tapasztaltam. Ez most aranyér, vagy lehet más?

Figyelt kérdés

Pl lehet köze megfázáshoz vagy mandulagyulladáshoz, vagy amim van ahhoz, illetve az arra szedett nagy mennyiségű antibiotikumhoz? Mert éppen most jött ki, miután ezt a sok penicillint elkezdtem szedni.

Ha tényleg aranyér, akkor ezzel kihez kell menni?

Egyébként meg elég sok gyümölcsöt és zöldséget szoktam enni, szóval nincsenek székrekedési problémáim, vagy nagyon ritka, és 1 vagy kétnaponta szokott székletem lenni, szóval nemértem. Súlyommal sincs gond.


2011. okt. 8. 11:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez aranyér, és szerintem menj sebészetre.
2011. okt. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Dilettáns döggomba ***** válasza:
Aranyér, ami magától is visszahúzódhat, vannak rá krémek, de jobb, ha a doki is látja.
2011. okt. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De most akkor milyen orvos? Háziorvos, vagy valami más? És a sebészet nem túl drasztikus elsőre? Nem fognak elküldeni, hogy ne oda menjek?
2011. okt. 8. 11:44
 4/10 anonim ***** válasza:
Aranyér kijöhet nagyobb fizikai megterheléstől, például a súlyemelőknél, nőknél sokszor a terhességtől, szüléstől. Sőt, szélsőséges esetben tartósan nem megfelelő széken üléstől. Megjegyzem, a napi egy, az csak a minimum ahányszor székletnek lennie kell, a másnaponta nem elég.
2011. okt. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
Aranyér. És akarsz tőle megszabadulni?
2011. okt. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, de milyen orvoshoz kell ezzel menni, valaki mondja már meg. Nem hinném, hogy rögtön a sebészetre kéne menni, onnan biztos elküldenek.
2011. okt. 8. 18:33
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy aranyér, simán lehet pl. végbélrepedés is. Ha az van, az sokáig gyógyul. Vegyél a gyógyszertárban körömvirágkrémet és kenegesd szépen. Már bocs, kicsit plasztikus leszek: körbe-körbe, kicsit masszírozd bele a bőrbe és a végbél környékére. Ha két-három hét után se javul, akkor menj orvoshoz.
2011. okt. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor ha nem javul háziorvoshoz menjek?
2011. okt. 8. 19:14
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia! Ez valószínűleg aranyér. Egyél minden nap 2-3 kanál búzakorpát (joghurtba keverve). Ez puhítja és rendszeresebbé teszi egy kicsit a székletedet.

Gyógyszertárban recept nélkül lehet venni kúpokat, krémeket. pl reparon

Azt is kéne tudni hogy csak kívül van, vagy belül is. Ha belül is, akkor kúp mindenképpen kéne.

Ha 2 hét után se jön rendbe akkor kell vele orvoshoz menni, proctológushoz. (Azt nem tudom hogy kell-e beutaló.) Ez a sebészeten van, és kifejezetten bélel kapcsolatos műtéteket csinálnak.

[link]

Jobbulást kívánok! Majd írj, hogy hogy vagy.

2011. okt. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

20:10

Köszönöm szépen.

Csak kívül volt, belül nem.

Azért mondom, hogy volt, mert tegnap még kicsit kellemetlen volt, picit viszketett, de mára már nem is igazán érzem, csak amikor fürdéskor tisztálkodtam volt még érzékeny.

Nem tudom, hogy ehhez van-e köze annak, hogy épp tegnap jött meg a menszeszem, mindenesetre úgy tűnik elmúlik.

Egyébként a székletem elég laza, ha még lazítok rajta, az már inkább hasmenés lenne. Mivel sok gyümölcsöt és zöldséget, és kevés szénhidrátot eszek, ezért általában elég laza szokott lenni.

Amúgy a köszönök minden kommentet, csak amikor ez volt, úgy bepánikoltam, nem tudtam micsoda, meg ha komoly, akkor hova kell vele menni.

2011. okt. 10. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!