Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szedhetek a közeljövőben...

Szedhetek a közeljövőben fogamzásgátlót? (többi lent)

Figyelt kérdés

szedtem lindynette 20-ast. 3 levél után abbahagytam mert meghíztam tőle elég rendesen és fejgörcsöket is okozott.

ezután óvszerrel védekeztünk, de együtt élünk párommal és csak végszükség (azaz gyógyszer abbahagyása után) használjuk. történt egyik nap, hogy lecsúszott a gumi és párom belém élvezett. másnap bevettem az eseményutánit (remélem először és utoljára), és eldöntöttem, hogy akármilyen szarul is leszek a foggátlótól szedem... viszont vérkép, testsúly alapján kaptam gyógyszert mint minden (normális orvossal rendelkező) nő. ennek ellenére nem jó.

nem mentem vissza ehhez az orvoshoz mert egy vizsgálat nélküli, csak konzultáció 8 ezer ft és nekem jó az sztk is.

az a kérdésem, hogy ilyen erős hormonbomba után a foggátlót felírják? szedhetem majd a következő menzeszem 1 napjától?

tudom, hogy nem vagytok orvosok, csak érdeklődöm mielőtt eljutok az orvosig.


2011. okt. 10. 13:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Ki kell ábrándítsalak. A vérképben a trombózisra való hajlamot nézik, nem a hormonszintet. Tehát vérkép alapján nem lehet eldönteni, milyen tabeletta jó neked, csak azt, hogy trombózisra hajlamos vagy-e.

Kérj egy másik tablettát, de ha az sem jó, ne úgy hagy abba, hogy hónapokig nem mész vissza, hanem azonnal kérj egy harmadikat, és szünet nélkül szedd. Azt ugyanis nem lehet, hogy 3 hónapig szedem, 2-3-ig nem, aztán megint igen, aztán megint nem. Ha a sokadik sem válik be, sajnos nem neked való a tabi.

2011. okt. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
azért nem mentem új gyógyszerért mert így se kedveltem ezeket a bogyókat túlságosan de 9 hónapja együtt élünk és szerettük volna gumi nélkül. a fizetőshöz ugye nem mentem, a többi orvosról pedig semmit se tudtam eddig, akinél voltam múltkor az nem volt hajlandó megvizsgálni, és miközben beszéltem arról, hogy milyen betegségeim voltak/vannak egyáltalán nem érdekelte, mással beszélgetett. tehát még csak orvosom sincs. így próbálkozom, keresgélek és olvasok.
2011. okt. 10. 13:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Felírni felírják. De tanácsos lenne legalább egy normális ciklust várni.

Egyébként fejgörcs esetén nem szabad szedni, mert akár stroke-ot is kaphatsz.

2011. okt. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!