Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A ferezis miatt rendetlenkedik...

A ferezis miatt rendetlenkedik a menzeszem?

Figyelt kérdés
Egy hónapja vagyok redszeres plazma adó, ma szóltak, hogy az "össz fehérje számom" épp, hogy jó. Össze füghet ez és, hogy nincs redes menzeszem, csak pár napos szünetekkel egy kevés vér?(leistiltottak egy hétre)
2011. okt. 13. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is plazmaadó vagyok, már három éve, évi 50 alkalommal megyek.


Csak az utóbbi fél évben kezdett gond lenni a fehérjémmel, néha kizárnak 1-2 hétre, amíg rendeződik a vérképem.


Fehérjehiányra a legjobb a fehérjedús táplálkozás (csirkemell, tojás, hal, hüvelyesek)

De én úgy látom, hogy a stressz jobban pusztítja a fehérjéket mint az egészségtelen kaják és maga a plazmaadás. Szóval ha stresszes vagy nagyobb az esélyed a fehérjehiányra.


Csak egy hónapja vagy plazmaadó és a rendszertelen menzesz is csak ebben az egy hónapban volt így? Előtte minden normális volt?

2011. okt. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hányszor voltál idáig? Max. olyan 5-6x mehettél, attól még nem lehet ilyen bajod szerintem. Elég sok plazmaadót ismerek, de senkitől nem hallottam még ilyen problémáról.
2011. okt. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Most volt elösször a probléma, ma voltam hatodszorra plazmázni. Este már tojás volt a vacsi, holnap túró a reggeli, szóval dolgozom a próláson:).


Lehet kérni, hogy vegyenek vért külön? Vagy csak a beütemezett idő pontokban teszik ezt meg?(jobban örülnék, ha újra mehetnék hetente)


Lehet a stressz felelős a dolgokért, bár konkrétan nem érzem flusztráltnak magam. De tény, hogy napi 16-17 órát talpon vagyok.

2011. okt. 13. 22:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Hova jársz plazmát adni?


Ahova én járok, ott mindig levesznek egy ampulla vért mielőtt összekötik a tűt a géppel.


Ha pedig fehérjehiányt vagy alacsony hemoglobin szintet (vérszegénység) állapítottak meg nálad, vagy netán betegségre utaló jelet látnak a véredben (magas fehérvérsejt szám), akkor a következő alkalommal külön vérvétel van a plazmaadás előtt és ennek az eredménye dönt arról hogy bemehet-e az ember plazmát adni.


Legalább is itt így van.


Én 4-5 órákat alszok és nagyon sokat dolgozom és tanulok, és nicns baj vele, ha rendesen étkezem, de ha stresszelek, akkor az meglátszik a vérképemen.

2011. okt. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Edig nem volt ilyen, a czuczor utcába járok. Lehet most külön vesznek majd, azóta nem voltam, hogy le tiltottak. De a vér vizsgálat álltalában egy hetet vett igénybe(az elenörző vér vétel után mondták, hogy ne jöjjek jövő héten semmiképen sem csütörtök előtt-mindíg akkor megyek-, mert hogy úgy lesz eredmény).


Nem semmi vagy, nekem már ez is kezd sok lenni:).

2011. okt. 24. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!