Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az a probléma, hogy jövő...

Az a probléma, hogy jövő héten érettségizek emelten és pont akkor lesz meg! Mit tegyek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Nagyon sok szokott lenni, és a hasam is borzasztóan fáj hozzá! Elmentem nőgyógyászhoz, hogy lehetne-e valamit csinálni, hogy ne jöjjön meg, vagy egy kicsit csússzon, de azt mondta, ha nem szedek bogyót, akkor nem lehet. Na azt azonnal felirattam, viszont erre most semmire nem megyek, max akkor ha legközelebb is lesz ilyen.

Ha nem megyek el érettségizni akkor mi van? Vagy mik azok az okok, amiket elnéznek vagy nem tudom...? Így hogy adjam a legjobb formámat????? fontos lenne nagyon!!!! :(


2009. máj. 1. 12:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan menny el eretsegizni! En is igy voltam a tavaly, pont akkor jott meg! En tampon+betettel vedekeztem :D

Sok sikert!

2009. máj. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt bemész cseréld ki teljesen és jó alaposan pakold fel magad. Vegyél be gyógyszert is!
2009. máj. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is ez a megoldas.. mielott bemesz akkor betet + tampon..es a flamexin nekem bevallt mint fajdalom csillapito !!

De ha emgsem tudsz igy eretsegizni akkor kerj valami igazolast a hazi orvosodtol es meseld el neki a problemad.. hogyha ideges vagy meg tobb van es ilyen gyotro hasi fajdalomnal nem tudsz erettsegizni...

Amugy igazad van mert en is gyengebb vagyok ilyenkor.. az az tanulasnal ...

probalj igazolast kerni arra a napra.. ha nem megy akkor marad a tampon es a betet nah meg fajdalom csillapito !!


sok siekrt!!

pusziii`

2009. máj. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
A menstrualas - legyen akarmilyen fajdalmas - nem indok arra, hogy ne erettsegizz. Ha nem mesz el, akkor legkozelebb oktoberben lesz lehetoseged.
2009. máj. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

ha nem mész el érettségizni, akkor nem kapsz érettségi bizonyítványt, ami azt jelenti, hogy érvénytelen a felvételid és ősszel mehetsz újra érettségizni, kihagysz egy évet és csak a 2010/11-es tanévben kezdheted a főiskolát vagy egyetemet...

vegyél be reggel egy fájdalomcsillapítót, nekem pl. az algoflex m vált be, de mindenkinek más és használj betétet és tampont egyszerre és ne izgulj emiatt, épp elég az emelet érettségi miatti izgalom!

2009. máj. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Használj "éjszakai" betétet (Ultra Super Plus), ez felfogja a sok vért. A görcs nagyobb baj... Próbáld meg, hogy 1-2 nappal előre elkezdesz szedni pl. Apranaxot vagy Flugalint (háziorvos felírja) - ez előfordul, hogy csúsztatja 1 napot.


Ha már megvan, akkor a tuti tippem a Flector EP por (háziorvos ezt is felírja). Hidd el, ez olyan, hogy 20-30 perc múltán semmi bajod nem lesz! Higgy nekem, engem már mentő is elvitt menzeszgörccsel, tudom, milyen ez.... És a Flector EP megoldotta. De csak ritkán alkalmazd, ha nagyon fontos, hogy ne fájjon - mert az emésztőrendszerre káros lehet :S

Beválik még, ha valamilyen nemszteroid gyulladásgátlót (Apranax) együtt beveszel 2 Meristinnel. Az Algoflex M is ezen az elven működik, azért van 2 féle gyógyszer benne.


És hosszútávra azt javaslom, szedj Premens gyógyszert vagy Ligetszépe kapszulát. Ezek több hónap után csökkentik a görcsöt.


És még egy tanács: mielőtt elkezded szedni a fogamzásgátlót, végeztess APC rezisztencia vérvizsgálatot! Mondd azt, hogy volt a családodban trombózis, akkor ki kell, hogy írják! Annak idején én is a menzeszfájdalom miatt kezdtem el fogamzásgátlót szedni, és trombózist kaptam tőle! És csak az én ismeretségi körömben még 2 lány így járt!!! Ragaszkodj az APC rezisztencia vizsgálathoz, ezzel szűrik ki a trombózishajlamot! Ne hidd el, hogy egy a tízezerhez az esélye, mert 1. annál azért több, 2. ne pont Te legyél az, aki megszívja, mert sajnálják előre szűrni a nőket!!!

2009. máj. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
77%

a menzesz elcsúsztatásához nagyon tudom ajánlani, hogy a menzesz előtt 2-3 nappal kezdj el szedni c-vitamint (béres fajta c-vitaminnál napi 4, a leveles fajta c-vitaminnál 2000-es mennyiséget... de előtte nézdd meg,hogy mi van ráírva, mert van 500-as és 1000-es) , sőt még emellé naponta 1 citromot egyél meg ... nálam múltkor ez a módszer eltolta 2-3 nappal a menzeszemet és már azt hittem terhes vgyok:D . Ha pedig már végképp minden kötél szakad és mégi megjön a menzeszed, akkor írass fel a dokival cataflam drazsét (erős menstruációs fájdalmaknál szokták felírni) . Nem tudom másoknál hogy működik ez a gyógyszer, de nálam a vérzés a felére csökkent a fájdalom pedig teljes mértékben elmúlt( pedig nekem rettentően nagy fájdalmaim szoktak lenni. főleg az első négy napon) .


Érettségizni meg mindenképp menj be. Hidd el jobban megéri most megcsinálni, mint hogy majd októberben...

Gondolj bele egy menstruáció miatt 1 évvel később tudnál továbbtanulni ... Tiszta pazarlás .


Inkább most fogadd meg a tanácsainkat és jövőhéten meg menj el érettségizni!


Sok szerencsét !!!!!

2009. máj. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Jaj, nagyon szépen köszönöm!!! Nagyon aranyosak vagytok!!! Egyébként ez előrehozott érettségi, szóval még van egy évem a suliban a többi érettségiig.

Kipróbálom az összes tanácsot, remélem el tudom valahogy tolni így házilag is! Nem akarok azon izgulni majd az érettségin, hogy mikor ázok át és h mikor mulik már el a fájdalom... annyira félek :(


Köszönöm szépen mégegyszer!!!

2009. máj. 1. 14:06
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
úgy hallottam hogy ha sok citrom levet iszol akkor az elcsusztatja 1-2 napot
2009. máj. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
az utolsó válaszolónak mondanám, hogy akkor már inkább igazi citromot kéne ennie a kérdezőnek, mert a bolti citromlében már nem feltétlenül vannak meg azok a dolgok, amik a menstruáció eltolásához szükségesek!!!
2009. máj. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!